256. Macskaszőr a kanapén? Hogyan távolítsd el?
A kutyaszőr és a macskakaparás még a legnagyobb állatbarátok életét is megkeseríti. Tippjeinkkel azonban megszabadulhatsz a kellemetlenségektől.
A kutyaszőr és a macskakaparás még a legnagyobb állatbarátok életét is megkeseríti. Tippjeinkkel azonban megszabadulhatsz a kellemetlenségektől.
„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és megértsük, hogy mit miért csinál.”
Az elmúlt években a viselkedésproblémás kutyák száma meghétszereződött, a házasságok fele pedig válással végződik. Hogy mi köze van a kettőnek egymáshoz? Olvass tovább és megtudod!
Együtt élni kutyánkkal sokféleképpen lehet. Kerülve sétákon a többi kutyát, rettegve hazaérkezésünk előtt, hogy mi vár ránk otthon stb., de lehet máshogyan is...
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Kedves Gazdi! Szerintem jobb ha megnézeti állatorvossal, mert e kölykök gyorsan kiszáradnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha az anya állatnak továbbra nincs teje, akkor 3 lehetőség marad: a kölykök mesterséges tejjel történő táplálása, cumiztatása a kölyköket meg lehet próbálni egy másik kb. ugyan abban az időben szült kutyával neveltetni a kölyköket egy az álvemhességnek olyan fokára jutott másik szuka is tudja szoptatni, amelyiknek beindult a tejtermelődése A kölykök 'sírhatnak' azért is mert: nem megfelelő a hőmérsékletáj a hasuk mert a mesterséges tápot valamilyen okból nem jól emésztik (minden cumiztatás után masszírozni kell a hasukat, ha az anya kutya ezt nem teszi meg) valamilyen betegségük, szervi bajuk van Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Kedves Andrea! A probléma súlyos is lehet, surgősen keressen fel egy àllatorvost. Dr. Puskás Gábor
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.
Sürgősen forduljon állatorvoshoz, mert féloldali megbetegedés esetén nagy a valószínűsége, hogy idegen test van a szemben (a pislogóhártya mögé gyakran kerül toklász). Késlekedés esetén a szaruhártya súlyosan károsodhat, esetleg perforálódik is.