2596. A vörösfarkú ölyv (Buteo jamaicensis)
Ez a leggyakoribb ölyvfajta Észak Amerikában. Ha éles látásod van, bármelyik hosszú autós utazás során megpillanthatsz néhány példányt.
Ez a leggyakoribb ölyvfajta Észak Amerikában. Ha éles látásod van, bármelyik hosszú autós utazás során megpillanthatsz néhány példányt.
A jaguár (Panthera onca) az Új Világ legnagyobb macskaféléje és egyetlen tagja a Panthera nemzetségnek (üvöltő macska), mely az amerikai kontinensen él. A jaguár a harmadik legnagyobb nagymacskaféle.
Ki gondolta volna, hogy a törpemalacok ennyire muzikálisak?
A sósvízi krokodilok, a világ legnagyobb hüllői, úgy tesznek meg több száz kilométeres távolságokat a nyílt tengeren, hogy az áramlatokon szörfölnek. Ez a felfedezés segíthet végleg olyan helyekre költöztetni őket, ahol nem veszélyeztetik az embereket.
A spanyol hiúzt (Lynx pardinus, vagy Felis pardina), vagy ibériai hiúzt néha az eurázsiai hiúz alfajaként sorolják be, de a legtöbb hatóság külön fajnak tekinti.
A válaszomat azzal kezdeném, hogy azt, hogy egy kutya hordozza-e a vírust, sehogy nem lehet megállapítani. Viszont, Magyarországon jogszabály írja elő azt, hogy mit kell tenni olyan esetben, ha egy kutya embert megharap, megmar, embernek sérülést okoz. A veszettség halálos megbetegedést okozó vírus, ezért minden harapást (sérülést) nagyon komolyan kell venni, de a veszett kutya csak a betegség utolsó 14 napjában képes a nyálában továbbadni a vírust. Éppen ezért az embert megharapó kutyát 14 napos időtartamra hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni, mert ha a harapás pillanatában képes volt már továbbadni a kórokozót, akkor a kutya 14 napon belül biztosan el fog pusztulni veszettség miatt. Így viszont van még idő a megharapott embert megfelelőoltásokkal ellátni. Bármennyire is egyszerűnek gondolják a helyzetet, csak egy dologra tudom bíztatni Önöket: sürgősen keressék meg a lakóhelyük szerinti állami népegészségügyi szolgálatot (régi nevén az ÁNTSZ-t), jelentsék be, hogy a kutyájuk sérülést okozott embernek, és ők majd intézkednek a szükséges további tennivalók ügyében.
Progeszteron injekcióval lehet a tüzelést gátolni.Covinan vagy Depo-provera injekció.
Azt javaslom hogy vizsgáltassa meg egy állatorvossal.A köhögést okozhatják vírusok baktériumok vagy tüdőférgek is és mindegyik más gyógykezelést igényel.
Vigyék állatorvoshoz a cicát! A kép alapján nem kizárt a laphámrák.
Kedves kérdező! A megfázásos betegség tipusától függ, hogy milyen kezelést igényel a kis beteg. Az egyszerű nyákoldástól vagy inhalàlástól kezdődően egész az antibiotikumos kezelésig(vagy akàr mûtétig) igen széles a skála. Hogy melyik az alkalmazott gyógymód, az egy kompetens egzotikus szakállatorvossal legyen leegyeztetve, egy alapos vizsgálat vagy szükség esetén egy orrváladék mintavétel után. Aggodalomra adhat okot ha a nyuszi orrából fehéres színű váladék folyik, vagy nem kap rendesen levegőt(a nyulak csakis orron át tudnak levegőt venni!). Ha csak enyhébb tüsszögés vagy átlátszò orrfolyás van, az kevésbé aggasztó. Természetesen az immunerősités nagyon fontos lehet, azt akár azonnal el lehet kezdeni(vetri dmg, dm guard, power bank). Illetve ha kint van tartva a nyuszi, akkor hozzuk be, amig meg nem gyògyul. A tüdőgyulladás szintén veszélyes lehet, ennek fennállását röntgennel szoktàk vizsgàlni. Remèlem segítettem: Üdvözlettel Meier Krisztina Olvass tovább! Ezt kell tudnod, ha törpenyulat veszel magadhoz!