2626. Sportoljon az elhízott madárka!
Egy kacagójancsit más néven kacagó kokaburát (Dacelo novaeguineae) fogyókúrára fogtak, miután túl sok kolbászt fogyasztott és nagyon elhízott.
Egy kacagójancsit más néven kacagó kokaburát (Dacelo novaeguineae) fogyókúrára fogtak, miután túl sok kolbászt fogyasztott és nagyon elhízott.
Azoknál a nőstény macskáknál, amelyeket nem ivartalanítottak, fel fog lépni a tüzelés (szaknyelven ivarzás) és a jelek egyértelműek, ha egyszer tudod mire kell figyelned. A következőkben bemutatunk néhány viselkedésbeli jelet, amely a macskád tüzelésére utalhat.
A sárga szín azért nagyon előnyös az állatoknak, mert ennek segítségével könnyen el tudnak bújni a rájuk leső ragadozók elől. A sárga karolópók például sárgából fehérré képes változni, majd vissza. A tengeri rózsák szépek ugyan, de a legtöbb hal óvakodik a közelükbe menni, mert csápjaik idegbénító mérget tartalmaznak.
A teknősök ugyan nem a gyorsaságukról híresek, de ha egyik társuk bajba kerül, pillanatok alatt a segítségére sietnek. Így van ez akkor is, ha valamelyikük a páncélján fekszik, és képtelen megfordulni.
Ez a kisemlős a Roborovsky és Koslov expedícióról kapta nevét, ugyanis 1984-ben ők fedezték fel ezt a fajtát.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.