2636. Lehet alga nélkül is üzemeltetni egy akváriumot?
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
A lajhármedvék vagy az úgynevezett ajkas medvék India és Srilanka száraz erdős területein élnek. A néphiedelem szerint a medve nagyobb területeken élt, de a helyi lakosság vadászott rá és kivágta az erdőt alóla, egy elkülönített területre szorította vissza.
Vörös veszélyként tekintettek a rókákra, miután angliai csecsemőket támadtak meg. A vörös róka hosszú ideje megoszlatja Anglia közvéleményét. Sok vidéki lakos tekinti a rókákat állatállomány-gyilkoló élősködőknek és élvezik kutyafalkák kíséretében vadászni őket.
Sok kutyarajongó tudatában háziállatként szerepel a dingó, mások szerint viszont a dingók, vad kutyák lévén nem valók házi kedvencnek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy el kell utaznia, nem tudja magával vinni kedvencét, és rokonai, barátai nem tudják vállalni az állat gondozását. Ilyenkor megoldás lehet a kutyapanzió, ahol az állatok megfelelő ellátásban részesülhetnek, és más kutyákkal lehetnek együtt.
Kedves György József! A leírása alapján biztosan ki tudom zárni, hogy a hidegről melegbe érve izomgörcsöt kaphatott a kutyusa, mert az nem okoz összeesést és rángógörcsöket. Vannak olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek nagyon rövid ideig tartanak, és a roham végeztével semmilyen más egyéb tünet nem jelentkezik, vagyis nagyon gyorsan képes regenerálódni a rohamzajlást követően az agy. Mivel rendkívül szegényes a tünettan, amit leírt, így nem tudom behatárolni a roham típusát (több százféle rohamtípus létezik), valamint azt sem tudom, hogy mennyi idős a kutyus, és hogy volt-e már az életében bármikor hasonló jellegű epizód. Talán segítséget tud nyújtani a honlapomon lévő videótár (www.kutyaepilepszia.hu) megnézése. Ha ismerős rohamtünetet lát valamelyik videón, akkor az azonnali epileptológiai kivizsgálás és tartós gyógyszerbeállítás szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Legtöbbször akkor viselkednek így a kutyák, ha tele van a bűzmirigyük. Ebből akár komolyabb probléma is származhat, ezért minél hamarabb ellenőriztetni kell az állatorvosukkal.
Nem túl jó minőségű a kép, de talán Pappilon vagy Phalene, bár nem vagyok biztos benne, hogy teljesen fajtatiszta a kutyus. papillon phalene
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát!
Kedves Gazdi! Valóban a legvalószínűbb az autoimmun eredet, de a citológiai vizsgálat nélkül ez ránézésre nem állapítható meg pontosan. Mintát kell küldeni kórszövettani laborba. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc