2636. Lehet alga nélkül is üzemeltetni egy akváriumot?
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
A lajhármedvék vagy az úgynevezett ajkas medvék India és Srilanka száraz erdős területein élnek. A néphiedelem szerint a medve nagyobb területeken élt, de a helyi lakosság vadászott rá és kivágta az erdőt alóla, egy elkülönített területre szorította vissza.
Vörös veszélyként tekintettek a rókákra, miután angliai csecsemőket támadtak meg. A vörös róka hosszú ideje megoszlatja Anglia közvéleményét. Sok vidéki lakos tekinti a rókákat állatállomány-gyilkoló élősködőknek és élvezik kutyafalkák kíséretében vadászni őket.
Sok kutyarajongó tudatában háziállatként szerepel a dingó, mások szerint viszont a dingók, vad kutyák lévén nem valók házi kedvencnek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy el kell utaznia, nem tudja magával vinni kedvencét, és rokonai, barátai nem tudják vállalni az állat gondozását. Ilyenkor megoldás lehet a kutyapanzió, ahol az állatok megfelelő ellátásban részesülhetnek, és más kutyákkal lehetnek együtt.
A bolhátlanításra mindig szükség van, a lakásban élő állatok sincsenek védve, mert a gazdik bevihetik kintről a cipőjükön! Én a Frontline vagy az Advantix spot on-t ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található. Ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray).
Kedves Bernadett! A lakásban tartott papagájok szabad levegőre való kivitelénél elsődleges szempont, hogy ne legyen sokkal hidegebb kint, mint a lakásban, de tűző napra se kerüljenek. A leírás alapján legvalószínűbb, hogy a friss levegő udvarlási hajlamokat csalogatott elő a papagájból, de ha a borzolt tollazat állapota több napig is tart, akkor érdemes állatorvost felkeresni. Üdvözlettel: Rácz Sándor, Madárkert-díszmadár és kisállatpark
Kedves Éva! Toklász bemeneti seb, lábujjköz bőrének gyulladása, vagy akár kezdődő daganatos szövetszaporulat is lehet a képek alapján. Fontos lenne, hogy a kutya ne tudja nyalogatni (gallér,kötés) és hogy rendszeresen legyen fertőtlenítve a terület (jódos, vagy alkoholos). Hámosító kenőccsel, vagy antibiotikumos-szteroidos kenőccsel is lehetne kezelni, amíg állatorvosi ellátásra nem kerül. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
A boka alatti rész a lábközép csontokat jelenti. Sínes rögzítés nem igazán működik, mert a törött csont alatti és feletti ízületet is stabilan rögzíteni kellene. Ha a lábközépcsontok (4 db) nem mindegyike tört el, akkor az ép csontok ellátják a feladatukat,tudja terhelni a lábát az állat, a törött csontok össze fognak forrni. Ha mind eltört, műtéttel lehet rögzíteni azokat. Fiatal állat lévén jó eséllyel gyógyulni fog, de egy röntgen vizsgálatot érdemes lenne csináltatni, hogy biztosan törése van-e, a törés nem terjed-e ízületbe? stb.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!