2636. Lehet alga nélkül is üzemeltetni egy akváriumot?
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
A lajhármedvék vagy az úgynevezett ajkas medvék India és Srilanka száraz erdős területein élnek. A néphiedelem szerint a medve nagyobb területeken élt, de a helyi lakosság vadászott rá és kivágta az erdőt alóla, egy elkülönített területre szorította vissza.
Vörös veszélyként tekintettek a rókákra, miután angliai csecsemőket támadtak meg. A vörös róka hosszú ideje megoszlatja Anglia közvéleményét. Sok vidéki lakos tekinti a rókákat állatállomány-gyilkoló élősködőknek és élvezik kutyafalkák kíséretében vadászni őket.
Sok kutyarajongó tudatában háziállatként szerepel a dingó, mások szerint viszont a dingók, vad kutyák lévén nem valók házi kedvencnek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy el kell utaznia, nem tudja magával vinni kedvencét, és rokonai, barátai nem tudják vállalni az állat gondozását. Ilyenkor megoldás lehet a kutyapanzió, ahol az állatok megfelelő ellátásban részesülhetnek, és más kutyákkal lehetnek együtt.
A nyuszik foga folyamatosan nő ezért koptatja őket, ezért adj neki a ketrecbe esetleg faágat, de jó akár a papagájnak való csőrkoptató is. Fogja használni és ezzel koptatja a fogait. A fogainak a túlnövését észreveszed ha belenézel a szájába. De akkor kedvetlenebb nem eszik stb. De ha fél évente viszed dokihoz nézesd meg vele, úgyis ő fogja lekezelni, te ne próbálkozz vele. Mivel és hogyan etessük a nyulat?
Kedves Vanda! A leírt probléma nagyon egyedi, és eléggé különleges is, és azt gondolom, hogy nagyon nehéz lesz kitalálni majd az igazi okát. Még az is lehet, hogy soha nem fog ez kiderülni. Ahogy a nagyon részletes leírásból látom, jártak a kutyával állatorvosnál, többféle vizsgálat is történt, eredmény viszont eddig nincs. Csak azt tudom javasolni, hogy sűrűn kell látogatni az állatorvosukat, előbb-utóbb csak sikerül majd találni valamit. Ha ott helyben ez nem megy, akár messzebbre is el kellene vinni, olyan helyre, ahol esetleg van lehetőség más jellegű vizsgálatok elvégzésére is (pl. MR vagy CT vizsgálat a gerincéről ill. a hátsó testtájakról) De mivel azt is írta a levele végén, hogy a séták ideje alatt semmilyen tünetet nem mutat, még az sem kizárt, hogy valami "agybaja" van, esetleg valami kényszerképzete, hallucinációja,....szóval ilyesmik. Sajnos ezeket állatoknál gyakorlatilag lehetetlen megfogni és kideríteni.
Üdvözlöm! Gondolom esett a hőmérséklet a lakásban és valószínüleg ezért nem eszik. 25-28 °C-on működnek ezek az állatok igazán. Egy felnőtt gabonasiklónak nem lesz baja ha nem eszik 1-2 hónapig. Melegítse fel a terráriumot (lámpa, talajfűtő) és kínálja meg egérrel. Szerintem nem lesz gond. Kígyók a terráriumban: a gabonasikló A gabonasikló, mint házikedvenc - 1. rész Világítás a hüllők terráriumában
Érdemes volna fokozatosan szoktatni és lehetőség szerint a jó viselkedést dicsérni. Ha van rá lehetőség el lehetne vinni olyan kutyaiskolai foglalkozásra, ahol van közös felügyelt futtató (nálunk pl van ilyen, de más iskolák is szoktak ilyet tartani.) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Kutyakiképzés nélkül nincs boldog eb A kölyökkutyák szocializálása
Sajnos ezen RTG kép alapján nem lehet semmit kijelenteni, mert sem a beállítás, sem a minősége nem túl jó. Sántítás nincs ok nélkül, meg kellen vizsgáltatni hozzáértő szakemberrel és ha szükséges újra RTg vizsgálatot készíteni. üdvözlettel, Dr. Fux Attila Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás? Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve Új izületvédő injekció kutyáknak Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál