2636. Lehet alga nélkül is üzemeltetni egy akváriumot?
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
Az akváriumi algák szabályozása egy fontos feladat minden akvárium fenntartásában, legyen az édesvízi vagy tengeri.
A lajhármedvék vagy az úgynevezett ajkas medvék India és Srilanka száraz erdős területein élnek. A néphiedelem szerint a medve nagyobb területeken élt, de a helyi lakosság vadászott rá és kivágta az erdőt alóla, egy elkülönített területre szorította vissza.
Vörös veszélyként tekintettek a rókákra, miután angliai csecsemőket támadtak meg. A vörös róka hosszú ideje megoszlatja Anglia közvéleményét. Sok vidéki lakos tekinti a rókákat állatállomány-gyilkoló élősködőknek és élvezik kutyafalkák kíséretében vadászni őket.
Sok kutyarajongó tudatában háziállatként szerepel a dingó, mások szerint viszont a dingók, vad kutyák lévén nem valók házi kedvencnek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy el kell utaznia, nem tudja magával vinni kedvencét, és rokonai, barátai nem tudják vállalni az állat gondozását. Ilyenkor megoldás lehet a kutyapanzió, ahol az állatok megfelelő ellátásban részesülhetnek, és más kutyákkal lehetnek együtt.
A tályog nem más, mint egy területen több-kevesebb genny keletkezése és összegyűlése egy viszonylag kisebb helyen. Legtöbbször helyi bakteriális fertőzés következtében alakul ki. (Gondoljon csak arra, mi történik, ha egy kis szálka megy az ujjába? Először megduzzad, kicsit fáj, majd egyre jobban duzzad, egyre jobban fáj, aztán ha nem szedik ki a szálkát, 5-6 nap múlva egy kis sárga pattanásszerű képződmény alakul ki a helyén. Nos, ez a tályog.) A tályog, ha nem nyitják meg, magától kifakad, és a benne összegyűlt gennyes váladék kifolyik. Ha ezt nem várják meg, hanem a tályog falát megnyitják, akkor ezt nevezzük a tályog megnyitásának. Azt azonban túl korán nem lehet elvégezni, mert ha még nem zajlott le teljesen a fertőződött szövetek beolvadása, akkor nem lesz sikeres a beavatkozás. A gennyes váladélnak a tályogbólk történő természetes, vagy orvosi segítséggel történő eltávozása után legtöbbször már rohamos a gyógyulás.
A méret miatt elférnek, remélhetőleg barátságban megférnek.
Valami nyilván a vízzel lehet, talán a hőfök hirtelen változik vagy erősen klóros lehet. Nehéz megmondani érdemes lenne beméretni a vizet.
T. Dorina! A képből nem derül ki a kórkép, amennyiben nem javult gyulladásellenes terápiára feltételezhetően más probléma lehet. Szem belső nyomás fokozódás, lencse-, szaruhártya homály stb. Mindenképpen szemész specialistára lenne szükség és szemészeti kivizsgálásra. Javaslom keresse meg Dr. Berényi Adriennt: 6600 Szentes Sáfrán Mihály utca 43. Elérhetőségeink: Telefon: +36/303574468;+36/202572548 Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Első körben egy újabb Galastop kúrát lehetne megpróbálni, esetleg hosszabb ideig, mint először kapta (ha pl. csak 5 napig kapta). Közben ajánlatos a kutya komfortérzetét csökkenteni (kevesebb táplálék, kevesebb simogatás, játékait elvenni stb), mert ez is segítheti az álvemhesség elmúlását. Ha mégsem múlna el, javasolt kivizsgáltatni a kutyát, mert néhány betegség (pl pajzsmirigy alul működés) fenntarthatja az állapotot. Ha sikerült az álvemhességet kikezelni, ivartalanítani szükséges a kutyát, különben a következő tüzelés után valószínűleg ismét jelentkezik a probléma. Az ivartalanítást egyébként az első tüzelés előtt érdemes elvégezni, akkor (többek között) ez a probléma is megelőzhető lett volna!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu