2641. A láma
A láma évszázadokon át fontos szerepet játszott a dél-amerikai emberek életében. Egyike azon kevés szelidített állatoknak, amelyek terhet szállítanak.
A láma évszázadokon át fontos szerepet játszott a dél-amerikai emberek életében. Egyike azon kevés szelidített állatoknak, amelyek terhet szállítanak.
A túzok (Otis tarda) a túzokfélék (Otidae) családjába tartozik. Ő a világ legnehezebb repülő madara. Alakját egy nagy libáéhoz lehetne hasonlítani, de a túzok jóval nagyobb és jelentősen hosszabb lábakkal, valamint egyenesebb nyakkal rendelkezik.
A madarak, az emberekhez hasonlóan, hajlamosak a rákos megbetegedésekre. Fedezd fel időben, mert a korai felismerés és az időben elkezdett kezelés a kulcsa mindennek.
Szeretnéd a madarakat etetni? Állíts fel madáretetőket nekik. Íme egy lista az általános madáreledelekről és, hogy mely fajok melyik eledelt kínáló etetőt fogják választani.
A lovak nem beszélnek. Tapintás, szaglás, testbeszéd és vicces hangok útján kommunikálnak az emberekkel és más lovakkal.
Állatorvosi vizsgálatot javasolnék, hogy kiderüljön mi áll a váladékozás hátterében.
Amennyiben az 'anya' ösztöne magas szintű, akkor talán ragaszkodóbb (fajnak megfelelő társállat-tartási körülmények között !) A falkavezérséghez a kutya nemének nem sok köze van. Mind a két nemű kutya képes átvenni a vezető pozíciót. Minden fajtán belül vannak vezető és követő tipusú, karakterű kutyák.
Kedves Gazdi! A fülgyulladásnak sokféle oka lehet. A fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Tehát arra a kérdésére, hogy milyen kezelés szükséges "a feketeség eltüntetésére" a kutyus füléből, addig nem tudok válaszolni, míg ki nem derül a kiváltó ok. Ha a szükséges vizsgálatok megvannak, szívesen segítek a terápia összeállításában: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Lajos! Természetesen van lehetőség "szelíd" módon is csökkenteni a fokozott ivari aktivitást. Az ilyen kanok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicum-mal (CH200 hetente egyszer) és Origanum-mal (CH5 a közbülső napokon napi négyszer) lehet szabályozni. Ha nem mélyreható, - hormonháztartási alapon nyugvó -, elváltozásról van szó, csak egyszerűen túlzottan izgatott lesz a kan, ha a közelében tüzelő szuka tartózkodik, és ezért éjjel-nappal ugat, bömböl, tombol, akkor adjunk Agnus castus-t (CH5) vagy Gelsemium-ot (CH5) naponta 3x1 adagot egy héten keresztül. Ustilago mayadis-sal (CH9) is próbálkozhatunk, az első nap 5x, a második nap 4x, a harmadik naptól 3x1 adagot adjunk naponta, amíg szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Azt, hogy a kutyájának milyenek az életesélyei, nem az dönti el, hogy méretileg mekkora a hasnyálmirigye, hanem az, hogy azt milyen sejtek alkotják, van-e benne daganat, és ha igen, az milyen szerkezetű? Ha ezekről sikerül információt kapni (biopsziás minta szövettani vizsgálata), akkor lehet az életesélyekről beszélni.