2656. A civilizációs zaj kihatása
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
A nyulak szeretetreméltó háziállatok. Nagyon érzékenyek a hőségre, ráadásul nyáron a különböző élősködők támadásainak is ki vannak téve. Ezért nagyon fontos, hogy megvédd kedvencedet a rá leselkedő veszélyektől.
Akár a te macskádról van szó, akár a szomszédéról, léteznek emberséges módszerek arra, hogy leszoktassuk őt a kerti látogatók levadászásáról.
Amikor legközelebb pórázt ragadsz és elmész kutyát sétáltatni, miért nem viszed el a macskát is? Talán hozzá kellene szoknod. Számos közösség olyan törvényeket hoz, melyek tiltják a macskák szabadon mászkálását.
Egy gazdinak kevés idegtépőbb dolga akad, mint egy-egy séta vagy kirándulás után tüzetesen, tetőtől-talpig átnézni kedvencét: hány kullancsot is szedett össze örömében. Persze ez csak akkor megy nyugodtan, ha a gazdi már túl van ugyanezen a procedúrán.
Állatorvosától függ, hogy megcsinálja-e a két műtétet egyszerre. Elvileg lehet.
Kedves Tünde! A cicusnál vér és vizelet laboratóriumi vizsgálatot kell végezni, hogy kiderüljön mi a baja. Kérem kérje ezt állatorvosától. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Igen, vigyék orvoshoz a kutyát, hogy megfelelő ellátásban részsüljön a sérülése!
Kedves Aggódó Macskabarát! Ha az injekciók ellenére nem javul, akkor feltétlen mutassa meg egy másik kollégának is. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra...
Látatlanba nehéz megmondani, hogy kell-e epilepsziára gondolni, de ha csak ennyi a tünete, és nem jelentkezik sűrűbben, mint havonta, akkor nem kell elkezdeni a gyógyszeres kezelést. Más betegségre egyenlőre nem gyanakodnék.