2656. A civilizációs zaj kihatása
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
A nyulak szeretetreméltó háziállatok. Nagyon érzékenyek a hőségre, ráadásul nyáron a különböző élősködők támadásainak is ki vannak téve. Ezért nagyon fontos, hogy megvédd kedvencedet a rá leselkedő veszélyektől.
Akár a te macskádról van szó, akár a szomszédéról, léteznek emberséges módszerek arra, hogy leszoktassuk őt a kerti látogatók levadászásáról.
Amikor legközelebb pórázt ragadsz és elmész kutyát sétáltatni, miért nem viszed el a macskát is? Talán hozzá kellene szoknod. Számos közösség olyan törvényeket hoz, melyek tiltják a macskák szabadon mászkálását.
Egy gazdinak kevés idegtépőbb dolga akad, mint egy-egy séta vagy kirándulás után tüzetesen, tetőtől-talpig átnézni kedvencét: hány kullancsot is szedett össze örömében. Persze ez csak akkor megy nyugodtan, ha a gazdi már túl van ugyanezen a procedúrán.
Mintát kell venni az elváltozott bőr felületéről, azt laborba küldeni, gomba és parazita kimutatására. Ezután kell a kezelést megszabni.
Szerintem atkásságról lehet szó. Naponta paraffinolajjal kell bekenegetni a területet és elvinni megmutatni állatorvosnak, nehogy mégis másról legyen szó.
1. Én úgy tudom, malacoknak nincs kötelező oltásuk és hatósági papír sem kell - SZERINTEM. De azért érdemes felhívni a Görög Nagykövetséget, mert ők tudnak az országuk törvényeihez igazódó aktuális szabályokról hitelesen beszámolni. 2. SZERINTEM lehet az utastérben szállítani, de az adott légitársaságot kell megkérdezni, nehogy lyukra fussanak. 3. SZERINTEM nem szabad, hogy bajuk legyen, nem hiszem, hogy speciálisan érzékenyek lennének a nyomáskülönbségekre. Azért sem, mert Dél-Amerikában az Andokban kb. 3-4 ezer méter magasban élnek malacok. 4. Nem kenném naptejjel, mert nagyon érzékeny a bőre és könnyen begyulladhat. Hőtől és napfénytől nagyon kell óvni!!
Szerintem nem tanácsos a különböző fajú (és főleg méretű!) rágcsálókat együtt tartani, mert könnyen baleset lehet a vége! Szegény kis táncolóegér is félelmében vieslkedett úgy. Jobb külön terráriumban egymás mellé tenni őket és akkor majd nézegethetik egymást.
A szemtünetek macskában gyakran egy komolyabb általános betegség tünetei. Érdemes állatorvoshoz fordulni.