2656. A civilizációs zaj kihatása
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
A nyulak szeretetreméltó háziállatok. Nagyon érzékenyek a hőségre, ráadásul nyáron a különböző élősködők támadásainak is ki vannak téve. Ezért nagyon fontos, hogy megvédd kedvencedet a rá leselkedő veszélyektől.
Akár a te macskádról van szó, akár a szomszédéról, léteznek emberséges módszerek arra, hogy leszoktassuk őt a kerti látogatók levadászásáról.
Amikor legközelebb pórázt ragadsz és elmész kutyát sétáltatni, miért nem viszed el a macskát is? Talán hozzá kellene szoknod. Számos közösség olyan törvényeket hoz, melyek tiltják a macskák szabadon mászkálását.
Egy gazdinak kevés idegtépőbb dolga akad, mint egy-egy séta vagy kirándulás után tüzetesen, tetőtől-talpig átnézni kedvencét: hány kullancsot is szedett össze örömében. Persze ez csak akkor megy nyugodtan, ha a gazdi már túl van ugyanezen a procedúrán.
Ha a madár még nagyon kicsi, akkor fiókanevelő tápszerrel vagy valamilyen rovaros készítménnyel kell megpróbálni a nevelését. Csipesszel próbálkozzon, de nem lesz könnyű feladat. Később legyen víz is a madár előtt, valamint "egy galambkeverék", mely takarmányboltokban beszerezhető. (Ezt először áztatva, csíráztatva tegye a fióka elé, és csak később kapja száraz formában.) Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Lehet. De gyulladásos csomó, kezdődő tályog, daganat, megnagyobbodott nyirokcsomó is lehet. És biztos nem soroltam fel mindent.
Sajnos Gödöllő vonzáskörzetében nem ismerek állatorvost. Budapesten dr. Beregi Attilát keresse (telefon: 06-20-954-9793). A kismadár vagy angolkóros vagy mész- illetve kalciumhiányban szenved. Elengedhetetlen a mész és kalcium pótlása, de csak D3-vitamin adagolása mellett, különben nem épül be a kalcium a szervezetébe.
Szerintem nem szabad elzárni, maximum eleinte, néha, ha egyedül maradnak otthon. És persze hasznos az első találkozásoknál ott lenni a gazdinak is. Szépen meg fogják szokni egymást, megtanítják egymást, hogy miben meddig lehet elmenni, hogy szabad játszani.
Lehet egy helyen tartani őket. Párzani próbálkozhat szegény mocsári, utódot nem fog tudni produkálni, hiszen nem egy fajba tartoznak.