2656. A civilizációs zaj kihatása
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
Egyes madarak az urbanizáció hatására megváltoztatják hangjukat, hogy versenybe szálljanak az emberi zajokkal.
A nyulak szeretetreméltó háziállatok. Nagyon érzékenyek a hőségre, ráadásul nyáron a különböző élősködők támadásainak is ki vannak téve. Ezért nagyon fontos, hogy megvédd kedvencedet a rá leselkedő veszélyektől.
Akár a te macskádról van szó, akár a szomszédéról, léteznek emberséges módszerek arra, hogy leszoktassuk őt a kerti látogatók levadászásáról.
Amikor legközelebb pórázt ragadsz és elmész kutyát sétáltatni, miért nem viszed el a macskát is? Talán hozzá kellene szoknod. Számos közösség olyan törvényeket hoz, melyek tiltják a macskák szabadon mászkálását.
Egy gazdinak kevés idegtépőbb dolga akad, mint egy-egy séta vagy kirándulás után tüzetesen, tetőtől-talpig átnézni kedvencét: hány kullancsot is szedett össze örömében. Persze ez csak akkor megy nyugodtan, ha a gazdi már túl van ugyanezen a procedúrán.
A fehér "korpaszerű" lehet a kipattanó tolltok szaruburkának darabja, vagy hámló szarus bőrréteg, aminek legvalószínűbb oka a túl száraz(50% alatti páratartalom) levegő lehet. Első esetben természetes folyamatról lehet szó, a másodikban párásító készülék lehet a megoldás.
A képen lévő vadszínű nimfa egy tojó. Amennyiben a "mindenféle" hang alatt emberi szavakat is ért, akkor a madár igazán különleges tulajdonsággal bír, mivel általános nézet (amit eddigi tapasztalataim alapján én is vallok), hogy a tojó ivarú nimfa nem tanul meg sem dallamokat, sem emberi szavakat. A nimfák jellegzetes kiáltásait, "sikolyait" a hímek sokkal többet és sokkal hangosabban hallatják, de ez néhány tojónak is lehet (nem éppen kellemes) nem éppen jellemző tulajdonsága, illetve kifejezetten ritka az olyan tojó, amelyik a hímek dallamos, "gurgulázó", fuvolázó hangját utánozni tudná.
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy a hám dörzsölése miatt kopott ki, de az is lehet, hogy valamilyen fertőzés miatt keletkezett a szőrhiány, esetleg egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Persze még számtalan titkább oka is lehet. Ha nem gyógyul, érdemes állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A hullámos szinte biztosan tojó, hacsak nem egészen fiatal (fél év alatti). Sajnos a kép minősége nagyon rossz. A papagájok oltása felesleges, ha nincsenek kitéve erősen fertőző környezeti hatásoknak. Ajánlott prevenciós kezelésük élősködőmentesítésből, immunrendszert erősítő vitaminos és probiotikus ivókúrákból áll.
Az óriáskígyóféléknél kicsit lassabb ez a folyamat mint a siklólnál és persze nagy mértékben függ a hőmérséklettől. Nyugodtan kínálja meg ha nem csinál rendszert a ráetetésből nem lesz gond. Ivóvízről mindig gondoskodjon, fontos a normális emésztéshez!