2676. Megdöbbentő óriáskígyó-támadás az Egyesült Államokban
Az Embervédelmi Társaság szerint a papillioni ember az első ismert személy az Egyesült Államokban, akivel a saját közönséges óriáskígyója végzett.
Az Embervédelmi Társaság szerint a papillioni ember az első ismert személy az Egyesült Államokban, akivel a saját közönséges óriáskígyója végzett.
A limfangitisz egy komoly nyirokgyulladás. Az okok és a tünetek ismeretében azonban csökkenteni lehet a komolyabb gyulladás veszélyét.
Hogy változnak az idők! Nemrég még a talajszűrők, az akasztós szűrők és a külső szűrők élték fénykorukat valamint a színtelen korallok, amelyek búvóhelyet nyújtottak a tengeri halainknak és örömet szereztek nekünk, mohó akvaristáknak…
A sziámi harcoshalak vagy betták nagyszerű házikedvencek a szép színük és könnyű gondozásuk miatt. Jóllehet a harcoshal egy kis szívós állat, nem legyőzhetetlen és igenis gondos törődést igényel.
Az akváriumi rákok szórakoztató kedvencek lehetnek és kiváló takarítók, akik eltüntetik a meg nem evett ételt az akváriumból. Egyesek csupán az egyedi külsejük miatt tartanak rákokat és amiatt, ahogyan az akvárium többi lakójához viszonyulnak.
Kedves Gazdi! Milyen vizsgálat volt? Vérkép, röntgen vagy csak ránézés? A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy teljes körű vizsgálat és ha lehet mihamarabb! Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele.
A nyúlszáj recesszíven öröklődő betegség, csak akkor jelenik meg a kölykökben ha a hibás gént mindkét szülő hordozza. Ugyan ezzel a kannal fedeztetve ismét beteg utódok születnének. Meg kell vizsgáltatni a méhet hogy nem maradt-e benne magzatburok darab vagy nincs-e valamilyen váladék az üregében. Erre egy ultrahang vizsgálat lehet alkalmas.
Kedves Krisztina! A légcsőszűkület (légcsőkollapszus) kezelésére létezik homeopátiás megoldás: PHOSPHOR CH15. Mivel viszonylag idős állatról van szó, érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Első körben javaslom, hogy próbálja meg a fent említett szert napi egyszeri adagolásban, és ha egy hét után sem enyhülnek a köhögési rohamok, akkor javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
IGEN felnőtt kutyáknál is nagyon sok tanítási és tréning módszer alkalmazható. Azonban vannak a kutyák méretéből, neméből, fajtájából, karakteréből eredő eltérések, különbségek a módszerek hatékonyságát illetően. A talán legfontosabb tényező azonban az, hogy tudni kell módszerek közül a tartási körülményeknek leginkább megfelelőt kiválasztani. Tapasztalataim szerint a könyből olvasott, TV-ben látott, kutyaiskolában hallott, ismerősi/baráti körben terjesztett - tanácsok nem általánosíthatók. további infó: www.4tappancs.hu Hogyan legyek falkavezér? >>
Kedves érdeklődő! Egy fontos információ kimardt, ivartalanítva van-e a cicus? Ha nem, akkor ez az első, amin el kellene gondolkodniuk, a cicus sokkal nyugodtabb lenne. Póbáljanak meg minél többet foglalkozni vele, a kedvében járni, sokat simogatni, beszélni hozzá. További tanácsok a következő cikkben >>