2681. Ezt tudnod kell a kutyaszőrről!
Ha van otthon kutyád, ezeket tudnod kell a bundájáról!
Ha van otthon kutyád, ezeket tudnod kell a bundájáról!
Szóval úgy gondolod, hogy egy alaszkai malamutot szeretnél? Ez egy nagyon fontos döntés, amit komolyan meg kell fontolni. Ismerd meg ezt a kutyafajtát!
Ha van egy német juhászkutyád, akkor tudhatod, hogy a legfontosabb dolog amit szerető gazdiként tehetsz, hogy tisztán tartsd a kutyusodat. Mi ebben is segítünk neked.
Miután az oltások teljes védelmet nyújtanak, eljött az ideje kivinni a kutyusod az első sétájára. Fontos gondoskodnod arról, hogy az első közös sétátok nem egy kellemetlen élmény, és hogy a kutyusod biztonságban van. Nem minden kutyus fogja élvezni az első kinti kalandot, de idővel megnő az önbizalma, ha a gazdi gondoskodik róla, hogy semmilyen fölösleges stressz vagy bántódás ne érje.
A szemhályog a kutyáknál akkor merül fel, mikor a szemlencse homályossá válik, és elég súlyos lehet ahhoz, hogy vakságot okozzon. Ebben az esetben ahhoz, hogy a kutya visszanyerje látását, műtét szükséges.
A tragikus eset azért történt mert a hasfali seb nem forrt össze és a seb szétnyílt. Bár a varratszedés javasolt időpontja a műtét utáni 10.nap, a belső varratoknak a sebet ezután is össze kellene tartania.
Kedves Gazdi! A leírása alapján súlyos neurózisra és egyben komoly neurológiai betegségekre utaló tüneteket mutat a kutyusa. Sajnos a yorkshire terrier igen gyakori vendég nálam, és nagyon gyakoriak náluk a súlyos szorongásos és fóbiás tünetek. A levele alapján így látatlanban nehéz eldönteni, hogy stroke tüneteket mutat a kutyus, vagy pedig a homloklebenyi azon központok károsodtak, amelyek a jobb-bal irány meghatározásáért felelősek. Az első kolléga antibiotikum injekciót adott, a második kolléga külső hallójárat-gyulladásra gyanakodott, ami természetesen együtt lehet bármilyen más ideggyógyászati társbetegséggel. Mivel rendkívül komoly neurológiai tüneteket mutat a kutyusa, kérem, hívjon telefonon vagy e-mailben. (A honlapon minden elérhetőségem megtalálható.) Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Gazdi! A kutyák ivari ciklusa egyedenként változó lehet. A két tüzelés között eltelt időszak 6 hónaptól 2 évig is változhat. Fedeztetést ezért érdemes ciklusdiagnosztikára alapozni,részletekről érdeklődjön állatorvosánál. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A levele alapján a kutyusának 3-4 éve kezeletlen az epilepsziája. A második spontán roham után már be kell állítani a roham típusának megfelelő antiepileptikumot. Sajnálatosan tartós antiepileptikus kezelés hiányában az agy rohamgátló mechanizmusa egy idő után felmondja a szolgálatot, és rendkívüli módon besűrűsödhetnek a rohamok. Minél hamarabb keresse fel állatorvosát az azonnali tartós kezelés beállítása céljából! Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen el tud érni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Érdeklődő! Nagyon valószínűnek tartom, hogy azért ilyen a hörcsöge állapota, mert már idős. Ahogy embereknél is, úgy állatoknál is változó, hogy melyik mennyi időt érhet meg. Nem tartom valószínűnek, hogy valamit elkapott volna, de ezt csak egy alapos állatorvosi kivizsgálás tudja egyértelműen eldönteni. Ha teheti, vigye el kedvencét állatorvoshoz! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)