2681. Mivel etessük a cicánkat, és mivel ne?
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Mennyibe kerül a kan és a szuka kutya ivartalanítása? Mik az előnyei, mennyi idő a felépülés, és mire kell figyelni? Elmondjuk!
Mielőtt belevágsz a kutya vásárlásba fontos néhány dolgot tudnod, mert a kutya mindent meg fog változtatni az életedben.
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Feltételezhetően vissza fog nőni, a karomágy állapotának függvényében. Állatorvosi ellátásra szükség van a fertőzések elkerülése érdekében. Dr. Puskás Gábor
Az elrontott nevelésű, elkényeztetett, elemberesített és falkarangsor hiányában élő kutyák egyik jellemzője, hogy nem tűrik el a testkontaktust embertársaiktól vagy idegenektől. A másik, hogy jelőlő vizelésükkel is ezt igyekeznek demonstrálni. A farok behúzása a félelem jele. Tehát a kutyába a dominancia és a félelem kettőse egyszerre van jelen - ami az egyik legrosszabb kombináció. Amit az ivartalanítást követően tenni lehet: • az elmaradt vagy helytelen nevelés pótlása/kijavítása • a falkarangsor kialakítása • a félelme szakszerű kezelése, csökkentése • az elkényeztetés megszüntetése
1-2 napig ne adjon neki enni - higgye el éhes lesz és enni fog. Kevés éhen halt kutya esetéről tudok !!!
Több kérdés felmerül: mióta nyalja a lábát, kapott-e rá kezelést, ha igen milyet, volt-e hatása. A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is.