2681. Mivel etessük a cicánkat, és mivel ne?
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Mennyibe kerül a kan és a szuka kutya ivartalanítása? Mik az előnyei, mennyi idő a felépülés, és mire kell figyelni? Elmondjuk!
Mielőtt belevágsz a kutya vásárlásba fontos néhány dolgot tudnod, mert a kutya mindent meg fog változtatni az életedben.
A kutyának vagy traumatikus negatív élménye volt más kutyával vagy a fajtársakhoz való szocializációja teljesen kimaradt az életéből. Ha az első, akkor a félelem ellen kell tréningelni és terápiázni. Ha a második akkor azt kell szakszerűen pótolni.
Ha már legalább 2 alkalommal megkapta korábban mindkettőt, akkor igen.
Kedves Gazdi, ez a jelenség elég gyakori ellés után a vitaminok az anyatejjel távoznak a kutyamama szervezetéből és ezt pótolni kell. Adjon neki vitaminokat!
Kedves Gazdi! A szájkosár használatát helyi rendeletek szabályozzák. Hívja fel a helyi önkormányzatot további információért. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi rendelőintézet csapata
Lázcsillapító gyógyszereket lehet, ill. kell használni. Az, hogy a gyógyszert éppen injekcióban kapja-e, vagy szájon át adják tablettában, technikai különbség. A borogatás a szőr miatt nem hatékony.