2691. A tarajos sül (Hystrix cristata)
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Ha egyszer már láttál közelről egy újfundlandit, bizonyára nem tudtad elfelejteni azokat a lágy barna szemeket, a kedves arckifejezést és, hát igen, a kutya alatt összegyűlt nyáltócsát.
A fürdőzők újból azt kérdezik, hogy biztonságos-e bemenni a vízbe, ugyanis az emberevő cápák behatoltak a tavainkba és a folyóinkba. A bikacápa - amely gyakran felhatol a folyókon - testhossza átlagosan 2,5 - 3 méter, az átlagos testsúlya pedig 135-180 kilogramm. Ez az óriási tömeg , a cápa agresszív természetével párosítva, nagyon aggasztó a tavakban és folyókban fürdőzők számára.
Sok olyan mindennapi étel létezik, ami halálos kimenetelű lehet a papagáj vagy más díszmadár számára. Amikor új madarat hozunk a házhoz, kötelesek vagyunk utánajárni a szóban forgó madárfaj táplálkozási igyényeinek.
Egy titokzatos betegség, amely az emberi részegségre emlékeztet, több száz Ausztráliában őshonos madár földre hullását okozta a Darwin nevű trópusi ausztrál városban.
Amennyiben nem tudják megoldani, hogy a tyúkok biztonságosan, a kutya számára nem láthatóan el legyenek választva, … az esélyük szinte nulla. Két különböző állatfaj (az egyik egy növényevő/ a másik egy ragadozó húsevő) összeszoktatása csak akkor igazán eredményes ha mind a két állat kölyök korától szakszerűen irányítva tanulja a közös élettérben való életet.
Valószínű, hogy a vízminőségből/elégtelen szűrésből fakadnak a problémák.
A sárgás orrfolyást valószínűleg valamilyen baktériumos fertőzés okozza. Vigye el állatorvosához, és kérjen mikrobiológiai vizsgálatot. Mintát vesznek az orr váladékból és laboratóriumban kitenyésztik a kórokozót, megnézik melyik antibiotikummal kezelendő.
Kedves Mónika! A krónikus betegségek kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen például a homeopátia, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést ígényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek: a betegség előzményei, lehetséges kiváltó okok, jelenlegi ill. korábbi tünetei, mi javít, mi ront a kutyus állapotán, lelki-pszichés tünetek, sajátosságok, és így tovább. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség az állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Brulu, Az axolotl előbb utóbb meg fogja próbálni megenni a gőtét.. vagy annak végtagjait, abban nem vagyok biztos, h ha ez sikerül neki, mennyire éli túl az axolotl a gőte toxinjait... így én nem erőltetném a dolgot... Üdv-Éva