2691. A tarajos sül (Hystrix cristata)
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Ha egyszer már láttál közelről egy újfundlandit, bizonyára nem tudtad elfelejteni azokat a lágy barna szemeket, a kedves arckifejezést és, hát igen, a kutya alatt összegyűlt nyáltócsát.
A fürdőzők újból azt kérdezik, hogy biztonságos-e bemenni a vízbe, ugyanis az emberevő cápák behatoltak a tavainkba és a folyóinkba. A bikacápa - amely gyakran felhatol a folyókon - testhossza átlagosan 2,5 - 3 méter, az átlagos testsúlya pedig 135-180 kilogramm. Ez az óriási tömeg , a cápa agresszív természetével párosítva, nagyon aggasztó a tavakban és folyókban fürdőzők számára.
Sok olyan mindennapi étel létezik, ami halálos kimenetelű lehet a papagáj vagy más díszmadár számára. Amikor új madarat hozunk a házhoz, kötelesek vagyunk utánajárni a szóban forgó madárfaj táplálkozási igyényeinek.
Egy titokzatos betegség, amely az emberi részegségre emlékeztet, több száz Ausztráliában őshonos madár földre hullását okozta a Darwin nevű trópusi ausztrál városban.
Kedves Gazdi! Lehet úgynevezett hideg-agglutináció, de a fülatka sem kizárt. Minél gyorsabban lássa állatorvos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Őszinte leszek: nekem kicsit zavaros a leírt történet. A csípő-izületi diszpláziát precízen elkészített röntgenfelvétellel lehet megállapítani. Azt, hogy vajon mi okból ultrahangozták, én nem tudom megmondani. (Ezt a kezelő orvossal kellene alaposan megbeszélni.) A helyzet az, hogy szerintem jelenleg még a megállapított diagnózisban sem lehetnek biztosak, ez mindenképpen megerősítésre szorul. A megoldás csak az lehet, ha elviszik egy másik rendelőbe is, és ott is megnézetik. (Ez persze további költségekbe fog kerülni.) Javasolnám, hogy ortopéd specialistát keressenek meg. (A www.kisallatortopedia.hu oldalon találnak ilyen állatorvosokat ill. rendelőket.)
Kedves Gazdi! A szőrhullásnak valószínűleg nem hiánybetegség az oka. Meg kellene nézetni az állatorovsával. A harapósságot pedig enyhe fegyelmezéssel kell megtorolni (pl. újsággal meglegyinteni, vagy megsértődni és nem szólni hozz stb.). Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos ebben nem tudok segíteni. Állatorvosnak kellene látnia.
Kedves Gazdi! A laboreredmények elég jók. Valószínűleg tényleg agyi tünetei vannak. El kellene vinni egy epilepszia specialistához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc