2691. A tarajos sül (Hystrix cristata)
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Ha egyszer már láttál közelről egy újfundlandit, bizonyára nem tudtad elfelejteni azokat a lágy barna szemeket, a kedves arckifejezést és, hát igen, a kutya alatt összegyűlt nyáltócsát.
A fürdőzők újból azt kérdezik, hogy biztonságos-e bemenni a vízbe, ugyanis az emberevő cápák behatoltak a tavainkba és a folyóinkba. A bikacápa - amely gyakran felhatol a folyókon - testhossza átlagosan 2,5 - 3 méter, az átlagos testsúlya pedig 135-180 kilogramm. Ez az óriási tömeg , a cápa agresszív természetével párosítva, nagyon aggasztó a tavakban és folyókban fürdőzők számára.
Sok olyan mindennapi étel létezik, ami halálos kimenetelű lehet a papagáj vagy más díszmadár számára. Amikor új madarat hozunk a házhoz, kötelesek vagyunk utánajárni a szóban forgó madárfaj táplálkozási igyényeinek.
Egy titokzatos betegség, amely az emberi részegségre emlékeztet, több száz Ausztráliában őshonos madár földre hullását okozta a Darwin nevű trópusi ausztrál városban.
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy vírusos papillómák, esetleg valamilyen autoimmun betegség. Csak szövettani, vagy citológiai vizsgálattal lehetne biztosat mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A kullancsokat minél hamarabb el kell távolítani. Amennyiben bizonytalan a kullancs eltávolítását illetőleg, inkább bízza azt állatorvosra, aki szakszerűen elvégzi a műveletet. Amennyiben mégis megpróbálja otthon, mindenképp használjon speciálisan ilyen célra kialakított eszközt (kullancscsipesz vagy kullancs-eltávolító kanalat) és annak segítségével húzza ki a parazitát a kutyából!
Kedves Fábián Gergely! Leírása alapján nehéz a pontos diagnózist felállítani... eldönteni pedig nem lehet, hogy melyik kollégának van igaza... Azt javasolnám, hogy mutassa meg egy a kisállat ortopédiában jártasabb állatorvosnak (klinika, kórház, szakrendelő).
Kedves Kovács K! Ha csak alkalmanként fordul elő, nincs baj. Azonban sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást stb. de ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással! Ez utóbbit például egyszerűen gyomorsav túltermelődés is okozhatja. Ha a kutya naponta többször hány, és a sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegségek egyéb jellemző tünetei is, akkor feltétlenül vizsgáltassa meg állatorvossal!
A "kondicsepp" feltehetőleg kisállat-kereskedésekben kapható hígított Jolovit lehet, ami meglehetősen jó összetételű vitaminkészítmény. Ásvanyianyag pótlására magas kalcium tartalmú kiegészítést lehet adni, amire elegendő lehet a szépiaváz is, ha a madarak hajlandók fogyasztani. Gyümölcsöt keveset esznek, de egy-egy almaszeletkét és zöldeleséget (pázsitfű, gyermekláncfű, libatop, stb. levele) hetente pár alkalommal lehet felkínálni. A legtöbb fa ága alkalmas ülőrúdnak, kerülendők az enyves, vagy csersavas fafajok. Rágásra a legalkalmasabb a vastagabb fűzfaág, költéskor fészekanyagnak a vékony ágakat bontják rostokra és hordják be. A 6-8 hónapos rózsásfejű tojó már ivarérett, de nem tenyészérett, ami azt jelenti, hogy odút feltenni, költést serkentő vitaminkészítményeket használni 10-12 hónapos kor előtt nem érdemes.