2691. A tarajos sül (Hystrix cristata)
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Az észak-afrikai tarajos sül a legnagyobb sülfajta a Földön. Ennek a rágcsálónak a teste elérheti a 63-73 cm hosszúságot is, súlya pedig 8-23 kg között mozog.
Ha egyszer már láttál közelről egy újfundlandit, bizonyára nem tudtad elfelejteni azokat a lágy barna szemeket, a kedves arckifejezést és, hát igen, a kutya alatt összegyűlt nyáltócsát.
A fürdőzők újból azt kérdezik, hogy biztonságos-e bemenni a vízbe, ugyanis az emberevő cápák behatoltak a tavainkba és a folyóinkba. A bikacápa - amely gyakran felhatol a folyókon - testhossza átlagosan 2,5 - 3 méter, az átlagos testsúlya pedig 135-180 kilogramm. Ez az óriási tömeg , a cápa agresszív természetével párosítva, nagyon aggasztó a tavakban és folyókban fürdőzők számára.
Sok olyan mindennapi étel létezik, ami halálos kimenetelű lehet a papagáj vagy más díszmadár számára. Amikor új madarat hozunk a házhoz, kötelesek vagyunk utánajárni a szóban forgó madárfaj táplálkozási igyényeinek.
Egy titokzatos betegség, amely az emberi részegségre emlékeztet, több száz Ausztráliában őshonos madár földre hullását okozta a Darwin nevű trópusi ausztrál városban.
Kedves Tünde! Azt teheti, hogy vagy visszaviszi ahhoz, aki ezt mondta és a sprayt adta, vagy másik állatorvoshoz fordul..
Talán meg kellene várni a kiegészítő vizsgálatok végét. Vér, Vizelet, UH, esetleg RTG. Azután lehetne mondani kicsit többet. Üdv
A hűtőből nem kapott ennivalót? Garatkörnyéki hurut, mandulagyulladás is lehet gesztenyének nincs köze a tünetekhez.
A kutyáknak ösztönös, normális cselekvése ez, más kérdés, hogy nekünk embereknek visszataszító. Némelyik kutya sosem csinálja, mások előszeretettel. Nehéz megmondani, hogy mi okozhatta a hirtelen változást,(lehet hogy egyszer talált egy igazán ellenállhatatlan illatot) de könnyen előfordulhat, hogy most már a gyakori fürdetés és esetleg a sampon illata okozhatja az egyre gyakoribb hempergést. Egy jól célzott kellemetlen élmény elrettentő lehet, azonban fontos, hogy a gazda tudatosan álljon neki a büntetés kivitelezéséhez. (olyan helyre kell menni, ahogy biztosan találni "anyagot", vagy akár ön is felállíthat csapdát ,és pontosan végig kell gondolni mit fog tenni, ha legközelebb felmerül a probléma.) Mikor a kutya épp elkezdené a hempergést, határozottan le kell róla tiltani (nem!, fúj!, hagyd!). Ha a kutya reagál a tiltószóra meg lehet dícsérni/jutalmazni, de ha nem reagál, azonnali büntetés következik. Ez lehet bármi, ami a kutyának kellemetlen (pl. néhány kaviccsal megtöltött pet palack odavágása - nem kell, hogy eltalálja a kutyát,- vagy egyéb zaj, egy vödör hideg víz, stb) Fontos tehát, hogy a cselekvés közben (nem utána, miután odajött hozzánk a kutya!) büntessünk, és a büntetés hatásos legyen. (Ha egy valamiért kettőnél többször kell büntetni, akkor az nem büntetés volt, még ha a gazda annak is hiszi.) A megelőzés is lehet út, ebben az esetben azonban a kutyát állandó kontroll alatt kell tartani (olyan távolságban, amiben még megakadályozható a hempergés), megoldás lehet az is, ha séta közben lefoglalja valamivel a kutyát (klikkerezés, labdázás, vagy bármi).
Több tényezőtől függ. De én mindenképp ajánlanám a myxomatosis elleni oltást. Ha betéved egy kósza szúnyog, akiről nem tudni előzőleg honnan szívott vért... Így a legbiztonságosabb nyuszi szempontból az oltás. Ha nem viszi kiállításra, kertbe, nem találkoznak más nyuszikkal akkor az RHD oltás nem annyira életbe vágó. Myxomatosis oltás hatóideje ugyan csak fél év,de a szúnyog szezon is általában csak maximum fél évig tart Magyarországon, így elég évente 1x, a szezon előtt beoltani az állatokat.