2706. Hátsó lábak izomgyengesége macskáknál
A macskáknál a hátsó lábak izomremegése olyan dolog, melyről a macskatulajdonosok remélik, hogy sosem fogják látni. Ám mi a helyzet, ha ez mégis előfordul?
A macskáknál a hátsó lábak izomremegése olyan dolog, melyről a macskatulajdonosok remélik, hogy sosem fogják látni. Ám mi a helyzet, ha ez mégis előfordul?
A mi házimacskánk természetétől fogva vadász alkat. Egy boldog macska jól-ápolt tagja a családnak. Tiszteld a macska valódi természetét és örök barátra teszel szert!
A devon rex macskák elragadó háziállatok és remek társaság azok számára, akik élettel és mozgással teli karakterre vágynak, mivel roppant csintalanok és állandó figyelmet igényelnek.
A szarvas csörgőkígyó (Crotalus cerastes) nevét a természetes környezetében, vagyis a sivatagi homokban tett kúszó mozgásáról kapta, de ezenkívül számos más jellegzetes tulajdonsággal is rendelkezik.
Szokás szerint, amikor nem látod a hüllődet sütkérezni egy kövön vagy összetekeredve a búvóhelyén, az első lépés amit tehetsz az, hogy lebontsd a terráriumot. A hüllők gyakran igen leleményesen terráriumuk díszítőelemeit búvóhelynek használják.
Kedves Gazdi! 6-8 hetes kor után már lehet próbálkozni, részletek ebben az cikkben: Kutyafürdetés: mikor, hogyan, mivel?
Bőrdaganatnak látszik, amit műtétileg el kellene távolítani. Szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni, milyen típusról van szó. Ha nem is rosszindulatú , annak egy megelőző állapota lehet. Nedvedzik sérülékeny, vérzékeny. Minél előbb forduljon állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A hasüregben levő rejtett herét el kell távolítani. Ez a műtét a hasüreg megnyitását jelenti, ahogy a nőstény macskák esetében is. Az operáció utáni teljes gyógyulás kb. 1,5-2 hét. Üdvözlettel,
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy bőrkaparék vizsgálatot, ahol az esetleges rüh, szőrtüsző atka, gomba fertőzöttség kimutatható. Utána jöhet a gyógykezelés. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Pluto! Gerincsérv esetén a következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi(!) tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu