2706. Hátsó lábak izomgyengesége macskáknál
A macskáknál a hátsó lábak izomremegése olyan dolog, melyről a macskatulajdonosok remélik, hogy sosem fogják látni. Ám mi a helyzet, ha ez mégis előfordul?
A macskáknál a hátsó lábak izomremegése olyan dolog, melyről a macskatulajdonosok remélik, hogy sosem fogják látni. Ám mi a helyzet, ha ez mégis előfordul?
A mi házimacskánk természetétől fogva vadász alkat. Egy boldog macska jól-ápolt tagja a családnak. Tiszteld a macska valódi természetét és örök barátra teszel szert!
A devon rex macskák elragadó háziállatok és remek társaság azok számára, akik élettel és mozgással teli karakterre vágynak, mivel roppant csintalanok és állandó figyelmet igényelnek.
A szarvas csörgőkígyó (Crotalus cerastes) nevét a természetes környezetében, vagyis a sivatagi homokban tett kúszó mozgásáról kapta, de ezenkívül számos más jellegzetes tulajdonsággal is rendelkezik.
Szokás szerint, amikor nem látod a hüllődet sütkérezni egy kövön vagy összetekeredve a búvóhelyén, az első lépés amit tehetsz az, hogy lebontsd a terráriumot. A hüllők gyakran igen leleményesen terráriumuk díszítőelemeit búvóhelynek használják.
Kedves Gabriella! 6-9 hónapos korban zajlik a kutyák ivarérése, amely különösen a nőstényekben járhat átmeneti hangulatváltással. Megviselheti a heves frontváltás is. Ezekben az esetekben a hangulat hullámzó, és nincs láz. A fertőző betegségek hőemelkedéssel, lázzal járnak. Emellett a kórokozótól függő egyéb tünet is jelentkezik. Ilyenek a szemcsipásodás, orrfolyás (szopornyica), a hányás-hasmenés (parvo-, corona, rotavírusok), véres-csokoládébarna vizelet (babesia), bőrpír, sántaság, esetenként torokgyulladás (Lyme-kór). Érdemes lázat mérni (ezt kutyánál végbélben mérjük, 38-39 fok között normális). És figyelni a további tüneteket. Ha 39,3-39,5 fölé megy a kutya hőmérséklete, mindenképpen érdemes állatorvoshoz vinni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Rengeteget kell játszani, foglalkozni vele. 2-3 különböző macskajátékot és mindenképpen egy un. kaparófát kell neki alternatívaként biztosítani - a kezed helyett.
Ne engedje ki a lakásból! Üdv
Érdekes kérdés amit feltett, de én nem tudom jelenleg semmi jóval sem kecsegtetni. Tudomásom szerint jelenleg nem folyik sehol ilyen képzés, és azok a cégek, akik a közelmúltban tervezték ilyennek a beindítását, elég hamar visszaléptek ettől a szándékuktól a felmerülő nehézségek miatt. Mindenképpen tudni kell azt is, hogy jelenleg ez a foglalkozás "lóg a levegőben", mert ma az ilyen végzettségű szakemberek foglalkoztatása sok szempontból megoldatlan (még jogszabályi szinteken is).
Valószínüleg hangszálgyulladása van. Vigye állatorvoshoz!