2716. Tippek az akváriumi halak kiválasztásához
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A halakat nem lehet véletlenszrűen összetenni egy akváriumba. Itt egy rövid összefoglaló arról, amit tudnod kell, mielőtt halat vásárolsz a kisállatkereskedésben.
A mexikói kardfarkú hal, másnéven mutatós fogasponty vagy szifó az egyik legkedveltebb édesvizi hal az akvaristák körében. Van néhány olyan dolog, amit nem árt tudni ezzel a szépséges hallal kapcsolatban.
A Colisa chuna családba tartozó mézgurámi Bangladesből és Indiából származik, és legfeljebb 30 centiméter hosszúra nő. Mit érdemes tudnunk ezzel a halfajjal kapcsolatban?
Benned és kutyádban több a közös, mint hitted volna! Ahogyan te is több korszakon mentél keresztül az életed folyamán, úgy a kutyádnak is egy bizonyos korban különböző igényei és szükségletei lehetnek.
A „sovány” túl enyhe szó arra, hogy leírjuk a fiatal keverék terrier állapotát. Ennek a szomorú jószágnak nem ismertük a történetét azon kívül, hogy leromlott állapotban találtunk rá.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.