2736. Kutyafajták: a török akbash
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
Annak ellenére, hogy az akbash soványabb mint más török őrkutya fajták, mégis egy nagy és erőteljes állat. Mit érdemes tudnunk erről a fajtáról?
A spanyol alano eredeti megjelenésű és arányos felépítésű kutyafajta. Ebben a cikkben részletes információkat találsz a fajta összefoglaló jellemzőiről.
Az alapaha kékvérű bulldog egy fejlett kutyafajta, izmos testfelépítéssel. A feje széles, ajka laza, szeme pedig szétálló és több színváltozatban is előfordulhat. Füle V alakú és lelóg. Elvékonyodó farkát hosszúra hagyják. Akárcsak más bulldogfajtáknak, az alapaha kékvérű bulldogoknak is nagyon erős és izmos a testük. Csípőjük keskenyebb a mellkasuknál. Combjuk vastag és erőteljes. Rövid, feszes bundájuk lehet kék, piros vagy barna, fehér vagy csokoládé színű foltokkal.
Tacskó, tacsi, dakszli - évtizedek óta az egyik legnépszerűbb kutyafajta. Az egykori vadászkutya alkalmazkodott a városi környezethez, Picasso, J. F. Kennedy és Marilyn Monroe is őt választotta kedvencéül. Hírneve ma is töretlen.
Az élő, egészséges növények és a teljes magvas szemes takarmány az ideális energiaforrás a lovak számára. A feldolgozott takarmány nem tartalmazza a szükséges baktériumokat és enzimeket.
Kedves Cicagazdik! Azt érzem a leírtakból, hogy nincsenek igazán tisztában azzal, hogy a vércukor értékek hogyan alakulnak egy egészséges emberben vagy állatban! Tévedés azt hinni, hogy a vércukor szint mindig egyforma, ez ugyanis nem így van. Evés után minden egészséges emberben, állatban megemelkedik a vércukor szint (nem is kicsit), de ez a szervezet saját inzulin termelésének segítségével hamarosan normalizálódik. A cukorbetegnél ez a normalizálódás nem tud megtörténni az inzulin hiánya miatt, ezért mindig magasak a vércukor értékek. Éppen ezért kell kívülről pótolni a szükséges inzulint. A cukorbeteg ember és állat vércukor értékeit minden esetben pontosan ugyanazokban az időpontokban kell megmérni, mégpedig többféle helyzetben (evés előtt, evés után 2 órával, evés után 4 órával) Csak az így kapott értékeket lehet egymással összevetni! (Egy evés előtti adat nem hasonlítható egy evés utánihoz, vagy ahhoz, amit több órával az evés után mérnek,) Az inzulin adagot pedig annak figyelembe vételével kell beállítani, hogy mennyit eszik az állat, és hogy az evés után mért értékek mit mutatnak. Ha a betegnek nincs étvágya és nem eszik eleget, akkor kevesebb inzulin kellhet, míg ha jó étvágya van, akkor többet kell adni az inzulinból. Ennek az állandó változtatásnak a kivédésére van kitalálva, hogy mindig ugyanannyit kapjon enni egy evésre. De ha ő nem eszi meg az adott adagot, akkor ez sem segít. Egyébként pedig, soha nem az a cél, hogy a cukorbetegnél a vércukor értékek mindig a normál tartományban legyenek, hanem az, hogy soha ne legyenek nagyon kiugróan magasak (és ne legyenek nagyon alacsonyak se). Véleményem szerint, ha a mért értékek (az inzulinos kezeléssel) általában a 10-15 közötti tartományban vannak (néhány magasabb érték néha megengedett) akkor nagy baj nem lehet. Remélem tudtam segíteni! Hogyan kell gondozni a cukorbetegségben szenvedő cicát? Minden századik kutya (macska) diabéteszben szenved
Én ugyan sem életbevágó sem más kérdést nem látok de megpróbálok válaszolni.Valószínűleg a halott kisegér miatt idő előtt indult meg a szülés és az élve születettek sem teljesen életképesek ezért hagyhatta el az anya a kicsiket.Ha esetleg van még az anyában magzat akkor azt rövid időn belül világra fogja hozni.
A széklet állaga a sok vízfogyasztást jelzi, ami általában lázas állapotra utal. Érdemes lenne állatorvost felkeresni a szükséges kezelés, antibiotikum felírása céljából.
Ezt csak vizsgálat után lehetne tudni a részletek ismeretével, konzultáljon állatorvosával
A seb a képen jól néz ki már szinte teljesen összeforrt. Még 2-3 napig akadályozzák meg hogy hozzáférjen és kenjék be valamilyen hámosító kenőccsel/pl.Neogranormon/ akkor teljesen meggyógyul.