2746. A kutyafestés
Amint belépsz a pekingi Ruowen kutyakozmetikába, mintha egy halloween jelmezverseny közepén találnád magad. Láthatsz teknős- kutyát, zebra-kutyát, pókember - kutyát, tigris- kutyát, sőt még panda-ebet is.
Amint belépsz a pekingi Ruowen kutyakozmetikába, mintha egy halloween jelmezverseny közepén találnád magad. Láthatsz teknős- kutyát, zebra-kutyát, pókember - kutyát, tigris- kutyát, sőt még panda-ebet is.
Íme egy összefoglaló a kutyagazdik számára, amiből megtudhatják, hogyan segíthetnek a hasmenéses kiskutyán és hogyan tudják azt, valamint a többi emésztési problémát megakadályozni.
Bemutatjuk a hírességek háziállatait, a csimpánzoktól egészen a macskákig és a kutyákig.
A vöröshátú erdeipocok a legkisebb a Nagy-Britanniában élő pocokfajták közül, és az erdei egér után valószínűleg Nagy-Britannia leggyakoribb kisemlőse.
A közönséges görény (Mustela putorius) egy olyan ragadozó, amely egész Európa, Észak Ázsia és Wales területén megtalálható, bár most Worcestershire, Cheshire and Staffordshire területén is terjedőben van.
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.
Nem szabad. Ha egy kutya valamire allergiás, azt ki kell hagyni az étkezéséből. A felsorolt tüneteket okozhatja a csirkeallergia. Érdemes allergiavizsgálatra vinni, utána pedig megbeszélni az állatorvossal az új étrendet és az arra való átállását.
Részvétünk. Valószínűleg orvosi ellátásra lett volna szüksége. A tünetekből ítélve valamilyen seb lehetett rajta, ami elfertőződött, nem lett kezelve. Ilyenkor nagy fájdalmai, kínjai vannak az állatnak, egy idő után már nem is eszik. Ilyenkor mindig azonnal orvoshoz kell fordulni!
Sajnos a legtöbb, boltban kapható jutalomfalat ízfokozókat, szénhidrátokat, adalékanyagokat, tartósítószereket és kevés húst tartalmaznak. Nem csak hogy egészségtelen, de még könnyen el is hízhat, allergiás lehet kutyánk, ha ilyen jutalomfalattal kínáljuk. Próbáljunk természetes dolgokat vásárolni a kutyának, minél magasabb hústartalommal. Ilyen például a szárított nyúlfül, szárított marhafejbőr, szárított marhatüdő, vadlazacbőr rágókák.