2761. A bulldog gondozása
A bulldog egy gyakran rosszul megítélt kutyafajta. Ijesztő megjelenése nagyon sok potenciális gazdit elriaszt. De milyen is a bulldog valójában? Hogyan kell gondozni? Erre derül fény a következő cikkben.
A bulldog egy gyakran rosszul megítélt kutyafajta. Ijesztő megjelenése nagyon sok potenciális gazdit elriaszt. De milyen is a bulldog valójában? Hogyan kell gondozni? Erre derül fény a következő cikkben.
„A kiskutyák testhőmérsékletét és a szoba levegőjét gondos megfigyelés alatt kell tartani", mondja Betty Trainor, tenyésztő és Oxfordi állatorvos, akinek ügyfélköre elsősorban a fajtatiszta kutyatenyésztőkből áll.
A legtöbb gyerek imádja a kutyákat. Még azok is, akik félnek tőlük, mire megnőnek és megszokják, szeretni fogják őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, melyek azok a kisméretű kutyák, amelyek kimondottan imádják a gyerekeket.
A kutyavemhesség általában 63 napig tart. A vemhesség jelei közé tartozik az étvágy növekedése, a súlygyarapodás és a mellbimbó méretének változása.
Több okból kifolyólag is fontos dolog játékokkal ellátni a kiskutyát. Ha kölyökkutyád van, a játék oktató jellegű és elengedhetetlen. Addig is lefoglalod, és nem rombol a lakásban.
Kedves Bernadett! Ez a hörcsögöknél - ahogy az embereknél is - természetes dolog. Ahogy felébred nem egyből fitt és energikus, hanem kell neki az ébredési idő. Nálunk olyan is volt, hogy csukott szemmel elindult a höri, és nekisétált az itatónak. Ivott egyet, és visszament aludni. Ez természetes, nem kell miatta aggódni. :) Üdvözlettel: Nitta
Oculogutt neomycint szoktak használni jutyánál, de nem mindegy, hogy mire, milyen okból, mennyit.. Szükséges az álatorvosi vizsgálat. Ugyanis a legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul.De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála.Ha felírta az állatorvos a szemcseppet, mehetünk haza kezelni a kutyát. Az első és egyik legfontosabb teendőnk a szem és környékének alapos megtisztítása a beszáradt váladéktól. Mindennemű gyógyszeres kezelés (szemcseppek, szemkenőcsök) alkalmazása csak ezután következhet.
Üdvözlöm! Mindenképp komolyabb kivizsgálást (vérvétel, hasi ultrahang, röntgen) javaslok, illetve kórházi ellátást, mert a nem evő macskákban nagyon hamar komoly májproblémák alakulnak ki, melyek akár végzetesek is lehetnek.
Ha kijön a végbele a macskának, akkor eléggé meg lett nyomva. Tessék elvinni orvoshoz, látatlanban nehéz eldönteni, hogy kóros-e, hogy mennyire sérült és hogy helyre jön-e magától vagy beavatkozás szükséges.
Üdvözlöm! Én nem várnék az állatorvossal, pláne, ha a kölyök nem akar enni... Megfelelő ellátással életben tartható mesterséges táplálással is, míg nem erősödik meg kellően, hogy magától szopjon. Ha pedig beteg, azt is az állatorvos fogja tudni megmondani... A tej kérdése ebben az esetben szerintem másodlagos, inkább a kölyköt kéne életben tartani.