2766. A kutya szőrének ápolása
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
A megfelelő ápolás szép külsőt és jó közérzetet kölcsönöz az állatnak. Hogy milyen gyakran kell ápolnod a kutyád szőrét, az a kutya méretétől, fajtájától, és a szőrzet típusától függ.
Eldönteni, hogy milyen kutyát szeretnél, ugyanolyan fontos, mint azt eldönteni, hogy egyáltalán akarsz-e kutyát. Komoly és alapos kutatást kellene végezned, hogy megtudd, melyik a számodra és a családod számára megfelelő kutyafajta.
A legtöbb leendő kutyatulajdonos nem akar egy rossz természetű vagy rossz temperamentumú kutyát magának. Az emberek olyan társat akarnak, amellyel játszhatnak és szórakozhatnak; ha a kutya viselkedése kezd leromlani, akkor inkább odaadják másoknak. De ezzel csak rontanak a helyzeten.
Tudod, melyik a világon a legkisebb kitenyésztett kutyafajta? A következő cikk felfed néhány információt róla. Olvasd tovább…
A törpekecske, malac- és nyúl- után azt gondolod, hogy a világ elég jól el van látva összezsugorodott házikedvencekkel. De gondold át újra! A törpesün robbanásszerűen növekvő népszerűsége egy olyan dolog, amit már nem lehet mellőzni.
Ha a cicájuk több állatorvos egybehangzó véleménye szerint olyan állapotban van, amivel már nem tudnak mit kezdeni, akkor valóban reális alternatíva az elaltatásáról dönteni, főleg akkor, ha a cica már "nem működik" cicához méltó módon. Ebben a kérdésben azonban Önöknek kell a végső döntést meghozni, amiben az állatorvosok csak támpontokat adhatnak.
Kedves Érdeklődő! Mindenek előtt vigye el állatorvoshoz, mert több dolog is állhat a kinövés mögött, aminek ellátása szakértelmet kíván. Ha módjában áll, vigye el állatorvoshoz! Üdvözlettel: Nitta
Kedves Gergő, az alábbi két cikkben minden választ megtalál: Állatútlevél: kitől, hogyan, mennyiért vegyük? Amikor a kutya repülőn utazik
Ez rendellenes mozgás egyértelműen. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kismacskát!
A macskákra sajnos jóval kevesebb készítmény létezik, mint a kutyákra, de azért a felsoroltakon kívül akad még jónéhány, amit ki lehetne próbálni. Javaslom, keressen fel egy nagyobb állatpatikát, vagy egy jól felszerelt állatpatikával is rendelkező álatorvosi rendelőt, ahol bizonyára segítenek majd olyan készítményt találni, amit ki lehetne próbálni. Arra azonban senki nem fog garanciát vállalni, hogy a kipróbált szer fog-e használni. Próbálkozni viszont lehet és kell is.