2781. Kutyariasztó: hogyan fékezzük meg a verekedéseket?
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Vannak olyan kutyák, amelyek egyszerűen szeretnek gödröt ásni. Bármennyire is szereti az ember négylábú barátját, senki sem akar egy kráterrel teli kertet. A megelőzés kulcsa az ásás okainak feltárása...
A neem sok fertőtlenítő és gyógyhatású elemet tartalmaz. A neemből kivont olajat az egész világban használják. Ma nagyon sok ember hisz a neem-olaj jótékony hatásában. Az olaj sok pozitív eredményt hozott bőrbetegségek gyógyításában is.
Egyes kutyafajták hajlamosabbak az akár végzetes kimenetelű felfúvódásra, mint társaik. Melyek ezek a kutyafajták és hogyan előzhető meg a baj?
Mielőtt kiválasztanák a kutyájukat, a jövendőbeli labrador retriever tulajdonosok gyakran elgondolkoznak azon, hogy vajon a szín befolyásolja-e a kutya vérmérsékletét.
Kedves Olvasónk, írtunk már erről, a választ a cikkben találja: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-viselkedes-hempereg-fetreng/1721/
Ez a hirtelen időjárás változás az állatokat is lomhává, lustábbá teszi/teheti- persze ez egyedfüggő is. Azonban ennek pár nap alatt múlnia kell - ha nem múlik vagy esetleg más is jelentekzik - láz (ilyenkor szinte süt a nyuszi füle), hasmenés akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha nincs ilyen, de továbbra is ilyen a nyuszi akkor is meg lehet nézetni - most adj neki több vitaminban gazdag zöldet.
Kedves Gazdi! Mivel nincs diagnózis (a vizelet savassága nem indokolja a tüneteket!), ezért el kellene vinni a kutyát az állatorvoshoz és ő majd összerakja a komplett vizsgálati sorból a diagnózist. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nyugodtan be lehet tenni a kölyköket és az anyát a kutyaházba,nem fog az anyakutya bántani ezért és a kölykeit sem fogja otthagyni.A földbe ásott gödröt pedig be kell temetni hogy ne tudjon oda viszzamenni
Lehet méhgyulladás is, úgyhogy keressen fel egy állatorvost. Szükség lenne hasi ultrahangos vizsgálatra, amennyiben ez rendben, vérlaborra... Ami a második kérdést illeti, ha jól tudom nem lehet korlátlan számban állatot tartani. Ezügyben, ha problémái adódnak vegye fel a kapcsolatot az illetékes önkormányzattal és/vagy egy jogásszal.