2781. Kutyariasztó: hogyan fékezzük meg a verekedéseket?
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Két verekedő kutya látványa ijesztő jelenet – és még valaki meg is sérülhet. Lássuk, hogyan kell két verekedő kutyát fájdalommentesen szétválasztani.
Vannak olyan kutyák, amelyek egyszerűen szeretnek gödröt ásni. Bármennyire is szereti az ember négylábú barátját, senki sem akar egy kráterrel teli kertet. A megelőzés kulcsa az ásás okainak feltárása...
A neem sok fertőtlenítő és gyógyhatású elemet tartalmaz. A neemből kivont olajat az egész világban használják. Ma nagyon sok ember hisz a neem-olaj jótékony hatásában. Az olaj sok pozitív eredményt hozott bőrbetegségek gyógyításában is.
Egyes kutyafajták hajlamosabbak az akár végzetes kimenetelű felfúvódásra, mint társaik. Melyek ezek a kutyafajták és hogyan előzhető meg a baj?
Mielőtt kiválasztanák a kutyájukat, a jövendőbeli labrador retriever tulajdonosok gyakran elgondolkoznak azon, hogy vajon a szín befolyásolja-e a kutya vérmérsékletét.
Valószínűleg valamilyen átmeneti fájdalom, zsibbadás lehet. Nézzék át a talpait, ujjközeit, nem szúródott-e bele valami? Ha nem, és a probléma visszatér, akkor vizsgáltassák meg őt állatorvossal!
Kétségtelen, hogy a vér látványa mindig nagy aggodalmakat kelt, de azért koránt sincs akkora baj, mint gondolná! A vastag és végbél belső fala tele van apró, pici, vékonyfalú erecskékkel, amelyek egy kis erőlködés alkalmával könnyen megrepednek és ilyenkor pár csepp vér keveredik a bélsárba. Ez önmagában nem kóros, nem utal betegségre. Viszont gyakori követklezmény a hígabb és a túl kemény kaki ürítésénél. Az állatot mindig egyben kel nézni, és egy cicánál nagyon fontos, hogy milyen a kedve, eszik-e, jól múködik-e? Ha igen, akkor ezzel az apró tünettel nem nagyon kell foglalkozniuk.
Kedves Érdeklődő! Akkor lehet, nincs is baj? A hullámosok ivarérésekor derül ki, hogy hím, vagy tojó. Ilyenkor a csőr fölötti viaszos rész hímek esetében kékes lilás lesz, tojók esetében barnás, esetleg rózsaszínes.
Pl. a sok hányástól felületi trauma.
Valószínüleg létezik más megoldás is. Tudassa ezt a kezelő állatorvossal. Amennyiben ő nem partner a kezelés változtatásában , keressen fel egy más állategészségügyi intézményt. De előtte mindenképpen konzultáljon a kezelő állatorvossal. Üdv