2796. Bőrrák a kutyáknál
A kutyák bőrrákja különböző formákban jelentkezhet, és többféle daganattípus is okozhatja. De miről ismerhetjük fel?
A kutyák bőrrákja különböző formákban jelentkezhet, és többféle daganattípus is okozhatja. De miről ismerhetjük fel?
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
A kutyaház méretét a kutyához igazítsuk. Se ne legyen túl kicsi, se ne legyen túl nagy. A kutyaházra nem szabad túl nagy bejáratot készíteni, elegendő, ha az eb lehajtott fejjel éppen befér rajta. A nem megfelelően megválasztott méretű kutyaház és annak rossz méretű ajtaja rontja a belső térbe a kutya teste által végbemenő felfűtést. A kutyaházat szigetelhetjük belső vagy külső szigetelő réteg beépítésével (falemezek közötti hungarocell réteggel). A kutyaház bejáratára szőnyegből készíthetünk szélvédőt. A házikó aljának kibélelését szalmával, rossz szőnyeggel, faforgáccsal oldhatjuk meg. A küszöb beépítése révén az alom nehezebben kerül a házon kívülre. A kész házat tegyük szél és esővédett helyre, dúcoljuk alá téglákkal, vagy helyezzük raklapra, hogy ne álljon vízben. A kutyaház tisztításáról (bolha és parazitamentesítéséről) legalább kéthetente gondoskodjunk. Bővebben: http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutyahaz-teliesitese/5576/ Mivel kezeljem a rühös kutyámat?
Sajnálom, hogy ekkora trauma érte önt, de megnyugtató, hogy a hullamerevség megjelenése a biztos halál egyik jelensége. Ebből az állapotból már újraélesztés sem lehetséges. A halál beállta után minimum két óra elteltk, mire elkezdődik a merevedés a fejen és lassan halad a test hátsó része felé.
Üdvözlöm! Az én véleményem az, hogy egy ilyen betegségekkel küszködő 17 éves kutyának én nem javasolnék semmilyen oltást! A veszettség ellenit is addig húznám, és halogatnám, amíg csak lehet. (Meg még utána is egy kicsit.) Ennek oka az, hogy egy oltás minden szervezetet megvisel az oltás utáni 1-2 hétben (a legtöbb állatot csak tényleg kicsit, de vannak, amelyeket nagyon), és ez azzal járhat, hogy a jelenleg kialakult viszonylagos egyensúly hirtelen felborulhat. Szerintem most nem az a fontos, hogy oltva legyen, hanem az, hogy jelentősen javuljon az állapota.
Kedves Gazdi! A leírt tünetekből én 2 dologra gondolnék.Lehet a háttérben epilepszia, annak egy nem túl súlyos tünetekkel járó változata( kis rohamok). Másik dolog pedig esetlegesen porckorong probléma( discus hernia, discopathia). Mindenképp javasolnám, hogy hozzáértő állatorvos kollégával vizsgáltassák meg a kiskutyát és csak azután lehetne neki megfelelő gyógyszert adni, ha indokolt. Baráti Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Kedves Emese! A fotó alapján sajnos valóban daganatnak tűnik, melyet azonban diagnosztizálni csak a megfelelő állatorvosi vizsgálatok elvégzésével lehetséges, a szóba jöhető kezelés is ezek függvénye. Egy csaknem öt éves süni már valóban idősnek számít, már szép kort megért. Amit mindenképp megtehetsz érte az az, hogy igyekszel a táplálkozását megkönnyíteni puha és pépes eledelek adásával. Amennyire a fotón kivehető, fogai is hiányoznak már, ami nem meglepő ebben a korban. Minden este áztass be neki forró vízbe egy adag száraz macska/kutyatápot, majd, ha megszívta magát vízzel és felpuhult, öntsd le a maradék vizet és így add a tápot a süninek. Minden este készítsd el frissen. Kínáld többféle puha eleséggel: tojásrántotta (fűszer nélkül), lisztkukac, viaszmoly-lárva, sütőtök, alutasakos vagy alutálkás minőségi nedves cicaeledel, apróra vágott vagy turmixolt vagy darált főtt hús, hal. Akkor is próbáld meg, ha ezeket korábban nem ette meg.Ha pedig csak pépeset-folyékonyat tudna enni, akkor a vízzel felhígított Hill's A/D gyógytápot vagy a vízzel tejszín sűrűségűre kikevert Royal Canin Convalescence Support Instant Diet port ajánlom (ezeket állatpatikában lehet beszerezni), plusz bébiételeket pl. sütőtök csirkehússal.