2811. Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
A gepárd Afrika 5 legnagyobb nagymacskája közé tartozik, egy lenyűgöző macskafaj. Ez az állat egyike a legnagyobb macskáknak és nagyon jól tűri, ha az emberek betolakodnak a környezetébe és megfigyelik őt.
Sok kutyatulajdonos érdeklődik állatorvosnál a kutyájuk farkaskarmának eltávolításával kapcsolataban. A legtöbb esetben előnyös a karom eltávolítása és mielőtt ilyen döntést hoznának, a tulajdonosoknak több tényezőt is figyelembe kell venniük.
Mit jelent az, ha egy macskát karomtalanítanak? Hogyan teszik azt? Egy macska karma nem egy egyszerű köröm a lábujjak végén, mint más állatok esetében.
Ha örökbefogadáson gondolkodsz, számos előnnyel jár, ha idősebb macskát választasz, mintsem egy kölyköt. Az idősebb macskák nem viselkedésbeli vagy egészségügyi gondok miatt kerülnek menhelyre.
Kedves Gazdi! Tudomásunk szerint szúnyogok ellen csak az Advantix spot-on használ, egyes fajok ellen 2 hétig, mások ellen 4 hétig. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az éjszakai nyugtalanság nem valószínű, hogy a víz hőmérséklete miatt jelentkezik, bár gondolom, a mostani rossz időben újra bekapcsolta a vízmelegítőt, és így látja, hogy változott-e a helyzet. Valamilyen szokatlan hangra vagy fényre gondolnék. Ha rendszeresen eszik a kisebb teknős, nem valószínű, hogy beteg. Az egész kishal a legjobb táplálék a számára, a másik nem tudom, mit kap még a kishalakon kívül. A hímek kisebbre nőnek, lehet, hogy azért kisebb, mert hím. Táplálékuk 90%-át alkossák kishalak, ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényt.
T. Gazdi! Célravezető lenne egy bélsárvizsgálat ami tisztázná a parazitózist. Ha ez negatív, akkor a sebes cicát megnézetném macska AIDS és leukózis teszttel is, mert ez a két betegség tipikusan rossz immunrendszerű állapotot hoz létre. Üdvözlettel: Dr.S.R.
Főleg az ivarérett korba lépés a jelenség oka, ami valószínűleg még valamilyen szintű elkényeztetéssel és/vagy rangsorproblémákkal is összefüggésben lehet. A kis testű, ún. társasági- vagy ölebek kategóriába sorolható, főként lakásban tartott kutyafajták esetében kb. 50-90%-os eredménnyel működhet, - a manapság nagyon divatba jött a természetes kutyatartást helyettesíteni próbáló valamilyen alom, vagy kutya WC, kutyapelenka.Azonban egy vadászkutya fajtánál egy hasonló siker nagyon kevés reménnyel kecsegtet. Gyakorta találkozom hasonló esetekkel. Igazi megoldást az jelent, ha napi 3-5 alkalommal sétálni, játszani viszik, foglalkoznak vele valamint minden ébredés, evés és játék után azonnal lehetőséget biztosítanak a kutyának természetes közegben az ürítésre. A kertbe tegyenek szagmintát a vizeletből.
Be lehet oltani, és érdemes is. Normális esetben egy egészséges állat meg sem érzi az oltást. Üdv: Dr Fekete Balázs