2811. Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
Ez az agresszív viselkedésforma abban nyilvánul meg, hogy az állat vicsorít, morog, harap vagy támadó pózt vesz fel. Mi lehet ennek az oka?
A gepárd Afrika 5 legnagyobb nagymacskája közé tartozik, egy lenyűgöző macskafaj. Ez az állat egyike a legnagyobb macskáknak és nagyon jól tűri, ha az emberek betolakodnak a környezetébe és megfigyelik őt.
Sok kutyatulajdonos érdeklődik állatorvosnál a kutyájuk farkaskarmának eltávolításával kapcsolataban. A legtöbb esetben előnyös a karom eltávolítása és mielőtt ilyen döntést hoznának, a tulajdonosoknak több tényezőt is figyelembe kell venniük.
Mit jelent az, ha egy macskát karomtalanítanak? Hogyan teszik azt? Egy macska karma nem egy egyszerű köröm a lábujjak végén, mint más állatok esetében.
Ha örökbefogadáson gondolkodsz, számos előnnyel jár, ha idősebb macskát választasz, mintsem egy kölyköt. Az idősebb macskák nem viselkedésbeli vagy egészségügyi gondok miatt kerülnek menhelyre.
antibiotikum/+szteroid szemcsepp, kenőcs. De előtte ÁLLATORVOS
Tüdő rönten-felvétel és kardiológiai kivizsgálás kellene a kutyusnak. Az asthma nem kizárt, de lehet szív eredetű is a probléma.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Fél évesen még a legtöbb kandúr nem jelöl, és nem is ivarérett, így nem hiszem, hogy ez bekövetkezne a későbbiekben. A macskák nagyon jól látnak a sötétben, persze nem a teljesen abszolút sötétben (ott ők sem látnak), viszont az orrukkal nagyon jól tunak még ebben a helyzetben is tájékozódni. A több kérdésére viszont nem tudok érdemi válaszokat adni, mert ezekben nagyon sok a bizonytalansági faktor, így ezt nem lehet megítélni előre. Majd az élet eldönti, hogy hogyan lesznek ezek a dolgok.
Kedves Gazdi! A vadászgörény élősködő elleni kezelésére a legalkalmasabb, az állatkereskedésekben is megvásárolható macskáknak készült spot ampullás készítmények. Adagolása felnőtt vadászgörény hím esetén, a macskáknak javasolt adag fele, nőstény görényeknél kb. a harmadát adjuk. Használata egyszerű, az állat marjára kell csepegtetni, mely a bőrbe szívódva fejti ki hatását főleg bolha és kullancs ellen. Érdemes állatorvossal megvizsgáltatni a görény fülét is, mert elég gyakori fertőzés náluk a rühatka, mely szintén kiterjedhet a testre is. Nem minden készítmény alkalmas a rühatka kezelésére, megelőzésére. Élősködő elleni kezelésnél ne felejtkezzünk el az állat alvóhelyének fertőtlenítéséről sem. Üdvözlettel : Jerzsa Brigitta
A macskáknak is szükségük van a változatos táplálkozásra, ezért nem elég ha csak szárazeledelen él. Húst is kapjon mellette , nyersen eheti a csirke,-marhahúst,- májat is