2821. A kutya allergia tünetei: így vedd észre!
Az allergia a kutyákat sem kíméli. Mire lehet allergiás a kutya? Sok mindenre. Ismert a bolhanyál allergia, a penicillin és a táplálék allergia is.
Az allergia a kutyákat sem kíméli. Mire lehet allergiás a kutya? Sok mindenre. Ismert a bolhanyál allergia, a penicillin és a táplálék allergia is.
Biztosan sokszor jártál úgy, hogy be kell szaladj vásárolni egy boltba, de a kutyád is veled van, és nincs más választásod, a kocsiban kell hagynod. Nem is gondolnád, hogy mekkora veszélynek teszed ki...
Bármilyen háziállatod is van, a gyógyszer beadása biztos neked is gondot jelent. Mi adunk néhány tippet, hogy megkönnyítsük a dolgodat.
Hogyan kezelhetjük házilag a kutya székrekedést? Szorulás esetén mit adhatunk enni, és mikor vigyük orvoshoz a kedvencünket?
A húgyúti fertőzések nem csak az embereknél vehetők észre. A kutyák is elkaphatják, és a nőstények hajlamosabbak rá, mivel rövidebb a húgycsövük. A hímeknél is kialakulhat, noha ritkábban.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.