2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Javaslom, hogy a műtét előtt kérjen egy kivizsgálást állatorvosától a több ivás miatt (minimum vérvizsgálat + vizeletvizsgálat). A több ivás sok egyéb belgyógyászati kórkép része lehet, ami befolyásolhatja az altatást is a műtét esetén.
Kedves Olvasónk! A fél pár virsli még annyira nem baj, ha prémium minőségű tápot kapnak enni a kutyusok (erről azonban nem írt). Érdemes premium tápot venni nekik, kérdezze meg állatorvosát, hogy melyiket ajánlja kutyusainak az állpotfelmérésük után. A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása.Mikor mennyit egyen az eb?Akkor tekinthető megfelelőnek a kutya etetése, ha az eb bordái könnyedén kitapinthatóak, de nem látszanak távolról, ekkor megfelelő a kutya súlya. Ha fél- egy éves már elmúlt a kutya, a gyártó által meghatározott középmennyiséget osszuk ketté, és adjuk oda az ebnek reggel illetve este a séta előtt. Ha fizikai állapota indokolja, csökkentsük vagy növeljük a mennyiséget. Tizenöt percet hagyjunk a táp elfogyasztására, ha ugyanis egész nap a táljában lévő étellel kell szemeznie, étvágytalanná válthat, valamint fogszuvasodást is előidézhet az állandó evés.
Előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát.
Kedves Eszter, A rövid válasz annyi, hogy igen... :-) Üv-Éva
Kedves Bogi! Előfordulhat hogy huzatban volt a nyuszi? Nekik is lehet kötőhártya gyulladás. Azonban én egy szúrásra gyanakodnék. A szénában vannak keményebb szálak ez könnyen beleszaladhat a szemébe. Ilyenkor sokszor elég a kamilla tea, de azért én megnézetném orvossal is, mert ő viszont ki tudja zárni azt, hogy nem gomba vagy valamilyen fertőzés okozza-e nála. Ha mész akkor én az oltást is megkérdezném, mert az jó lenne ha megkapná..:) Majd írj hogy mi történt a nyuszival Szép Napot Gabi