2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Sajnos így nem tudok segíteni mert ezt az elváltozást okozhatjak paraziták vitamin és nyomelem hiány vagy tartási hiányosságok. Keresse fel a helyi állatorvost.
A képeken nem látszik a tojókra jellemző sárga faroktoll, illetve az un. ausztrál-sávként ismert pettysor. A lutínó színváltozat tojóinál általában a szárnytollak fonákján található sárga petty, ami a szárnyon általában három sávban jelenik meg. Vagyis a képeken ilyesmit nem látok, ennek alapján hím a madár. Amennyiben csak a rossz képminőség miatt nem láthatók a sárga jelek, akkor a madár tojó.
Kedves Gazdi Szerintem sokmindent olvasott a neten és ezért sok dolog kavarodik. Alapvetően nincs probléma a kutyával, nem akar “pozicionálni” sem, csupán még nincs kiépülve a megfelelő kutya-gazda kapcsolat. Javasolom, hogy menjenek kutyaiskolába, ahol foglalkoznak kölyök szocializációval (kutyaovi) és szakértő választ adnak a kérdésekre. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda
Kedves Anita! Ennyi információ alapján nagyon nehéz megmondani, hogy mi is lehet ez a seb valójában. Atheromára (faggyúmirigy daganat) tippelek, de ez tényleg csak egy tipp. Ha a kolléga, akinél jártak, nem tudta pontosan megmondani, hogy mi ez, és mi a további teendő, javaslom, hogy forduljanak egy másik állatorvoshoz, mert ezt mindenképpen látni kellene élőben, a megfelelő terápia megválasztásához. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu
Kedves Krisztián! Először is tisztázni kellene, hogy mi az oka a viszketegségnek. Lehet ez generalizált rühösség, atopia stb. Kellene végeztetni egy bőrkaparék vizsgálatot, illetve egy bőrkimetszéses szövettani elemzést. Ennek birtokában érdemes a kezelési stratégiát kialakítani, vagy ha az atopia igazolódik be, akkor a vérből elvégezhető teljeskörű allergia diagnosztikát ( Spot Platinum teszt) megcsinálni és utána hiposzenzitizálni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz kutyáknál, macskáknál