2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
6 hónapos kora után bármikor.
Javaslom, pár napig több szálas takarmányt kapjon, ha amúgy az általános állapota, étvágya rendben van. Ha ezekkel probléma van, keressen fel egy állatorvost, hogy egy esetleges bélgyulladást, bélférgességet megfelelő terapiában részesítsék.
Szia Néha előfordul, hogy a kozmetikus a fülszőr kiszedő csipesszel belecsíp a kutyus fülébe, ami az ebnek igen csak kellemetlen. (Ez nem direkt dolog, a legóvatosabb kozmetikussal is előfordulhat.) Lehet,h a kutyusod erre emlékszik és ősztönösen a hasonló mozdulatoknál az általad leírt módon védekezik. Ez idővel el fog múlni csak nem szabad ráhagyni, gyakran érintsd meg, ha visít ne reagálj rá, nyugodtan folytasd amit addig csináltál. Ha nem visít dicsérd meg, így egy idő után nem fog az érintésre félelemmel reagálni. A másik dolog pedig az lehet ha esetleg toklász ment bele. Nekem volt olyan yorkim aki nem is mutatta jelét annak,h lenne valami a fülébe, csak egyes helyzetekben elrántotta a fejét. Azonban fülszőr szedés közben egy kicsit mélyere nyúltam és egy toklász jött ki belőle. Én ilyenkor azt szoktam mondani,h érdemes bele kukkantatni a fülébe egy állatorvossal, mert ha nem talál semmit, akkor legalább megnyugszol és akkor egyértelműen kiderül, hogy a félresiklott fülszőrszedés okozhat gondot. További szép napot! Fehér Adrienn- http://www.nicepet.hu
Sajnos a leírtak alapján szinte semmi érdemlegeset nem lehet mondani erről a problémáról, mert ebből csak az állapítható meg, hogy időszakosan (rohamszerűen) agyi (idegi) működészavar alakul ki. De ennek számtalan oka lehet, amit legelőször is tisztázni kellene ahhoz, hogy utána a további kérdésekre választ lehessen kapni. A kivizsgálás persze nem egyszerű, leginkább akkor kellene állatorvosnak látni és vizsgálnia, amikor éppen ilyet produkál. Ezt azonban nagyon nehéz kivitelezni, ha csak pár percig tart egy-egy ilyen állapot. De azért egy alapos kivizsgálás nem árt meg, hátha nyomára lehet bukkanni valaminek. Beszéljék ezt meg az állatorvosukkal!
T. Gazdi! Amennyiben a kollega javasolta, biztosan olyan fokú a gyulladás, hogy műtét nélkül nem lehet eredményesen kezelni. A szivelégtelenség elég tág fogalom. Sok olyan szívbetegség van aminek nem túl nagy az altatási kockázata, másoké akár fatális kimenetelű lehet. Nyilván a műtét előtt minden kiegészítő vizsgálatot el kell végezni, és ezek függvényében mondható ki az altatási kockázat és választható ki a legoptimálisabb protokol. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert