2846. Mit kell tudni a császárpingvinről?
Elég ránézni egy kis totyogós pingvinre ahhoz, hogy azonnal mosolyora húzódjon a szád. Az alábbi cikkben a császárpingvinről tudhatsz meg néhány információt.
Elég ránézni egy kis totyogós pingvinre ahhoz, hogy azonnal mosolyora húzódjon a szád. Az alábbi cikkben a császárpingvinről tudhatsz meg néhány információt.
Biztosan láttál már struccot az állatkertben. De mit is érdemes tudni erről a madárról?
A papagájok, mint háziállatok, nagyon rendetlenek, hangosak és költségesek lehetnek. Nézz alaposan utána minden részletnek, mielőtt te is hazavinnél egy madarat! Győződj meg arról, hogy tudod, mibe vágsz bele!
Nem mindenki szereti ezeket a nyálkás, ugrándozó élőlényeket. Azonban, ha más szemszögből nézed, érdekes dolgokat fedezhetsz fel velük kapcsolatban.
Íme néhány tipp, hogy könnyedén megőrizd házi kedvenced kényelmét, egészségét, boldogságát.
Ha semmi más rendellenességet nem tapasztal, lehet, hogy narcolepsiáról van szó, de ez ritka betegség. Más rendellenességnél is előfordulhat bágyadtság, aluszékonyság. Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal, ha kell, neurológiával foglalkozó szakembert is keressen fel vele.
A megfogalmazás jól takarja a tenyésztői körökben "meszes láb" betegségként leírt problémát. A tünetet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozzák. A vegyszeres-gyógyszeres(pl. Ivermectin) kezelés mellett jó eredményt hozhat a paraffinolajjal való lekezelés. Az összefüggő filmréteget alkotó ecsetelést érdemes megismételni. Erős fertőzés esetén, akár több ízben is, egészen a tünetmentességig. A madarak lakókörnyezetét ajánlott valamilyen piretrin tartalmú vegyszerrel bepermetezni.
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását!
Az ilyen mértékű fogyás okait nem találgatni kell, hanem el kell végezni a legalapvetőbb klinikai és kiegészítő vizsgálatokat, majd a kapott eredmények birtokában eldönteni, hogy mi legyen a teendő. Szóval, azt javaslom, keressenek fel vele egy jól felszerelt rendelőt és mutassák ott meg őt.
Táplálékának 20%-át tegye ki állati eredetű takarmány (rovarok, túró, kemény sajt, főtt tojás) 50% magkeverék, 20% széna, 5 % zöldeleség, 5 % csemege (pl. olajos magvak, száraz kenyérhéj,) forrás: Dr. Fodor Kinga: Mit egyenek a kisállataim? c. könyve