2846. Mit kell tudni a császárpingvinről?
Elég ránézni egy kis totyogós pingvinre ahhoz, hogy azonnal mosolyora húzódjon a szád. Az alábbi cikkben a császárpingvinről tudhatsz meg néhány információt.
Elég ránézni egy kis totyogós pingvinre ahhoz, hogy azonnal mosolyora húzódjon a szád. Az alábbi cikkben a császárpingvinről tudhatsz meg néhány információt.
Biztosan láttál már struccot az állatkertben. De mit is érdemes tudni erről a madárról?
A papagájok, mint háziállatok, nagyon rendetlenek, hangosak és költségesek lehetnek. Nézz alaposan utána minden részletnek, mielőtt te is hazavinnél egy madarat! Győződj meg arról, hogy tudod, mibe vágsz bele!
Nem mindenki szereti ezeket a nyálkás, ugrándozó élőlényeket. Azonban, ha más szemszögből nézed, érdekes dolgokat fedezhetsz fel velük kapcsolatban.
Íme néhány tipp, hogy könnyedén megőrizd házi kedvenced kényelmét, egészségét, boldogságát.
Kedves Gazdi! Lehet úgynevezett hideg-agglutináció, de a fülatka sem kizárt. Minél gyorsabban lássa állatorvos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Őszinte leszek: nekem kicsit zavaros a leírt történet. A csípő-izületi diszpláziát precízen elkészített röntgenfelvétellel lehet megállapítani. Azt, hogy vajon mi okból ultrahangozták, én nem tudom megmondani. (Ezt a kezelő orvossal kellene alaposan megbeszélni.) A helyzet az, hogy szerintem jelenleg még a megállapított diagnózisban sem lehetnek biztosak, ez mindenképpen megerősítésre szorul. A megoldás csak az lehet, ha elviszik egy másik rendelőbe is, és ott is megnézetik. (Ez persze további költségekbe fog kerülni.) Javasolnám, hogy ortopéd specialistát keressenek meg. (A www.kisallatortopedia.hu oldalon találnak ilyen állatorvosokat ill. rendelőket.)
Kedves Gazdi! A szőrhullásnak valószínűleg nem hiánybetegség az oka. Meg kellene nézetni az állatorovsával. A harapósságot pedig enyhe fegyelmezéssel kell megtorolni (pl. újsággal meglegyinteni, vagy megsértődni és nem szólni hozz stb.). Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos ebben nem tudok segíteni. Állatorvosnak kellene látnia.
Kedves Gazdi! A laboreredmények elég jók. Valószínűleg tényleg agyi tünetei vannak. El kellene vinni egy epilepszia specialistához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc