2861. Kutyafajták: az alopekisz
Első hallásra, talán nem is tudod, hogy mi az az "alopekis". Nos, ez egy izmos kutyafajta, rókaszerű arcvonásokkal és értelmes ábrázattal.
Első hallásra, talán nem is tudod, hogy mi az az "alopekis". Nos, ez egy izmos kutyafajta, rókaszerű arcvonásokkal és értelmes ábrázattal.
Az ázsiai elefánt, másnéven, indiai elefánt a legmagasabb kort elérő emlős. Kisebb testű és fülű, mint afrikai rokona. Sok országban megszelídítik és háziállatként tartják.
Az alpesi tacskókopó egy okos kutyafajta, ugyanakkor kedves, szociális és bátor is. Eredetileg munkakutyaként használták a hegyekben lakó vadászok, ezért ez a kutyafajta erős munkakészséggel rendelkezik és extrém időjárási viszonyokat is elvisel.
A springer spániel vidám és gyengéd, nagyon szereti a gazdit és családját, szeret szorosan a közelében lenni. Kitűnő házikedvenc, de szüksége van napi testmozgásra, szüksége van bundája rendszeres kefélésére és nyírására, hogy tiszta és gubancmentes legyen.
Az angol springer spániel, minden ízében sportos kutya, a különálló spániel jellegével ötvözi a szépséget és a hasznosságot.
Kedves Gazdi! Fontos lenne kideríteni, hogy milyen eredetű a sántítás. Vigye állatovoshoz, hogy pontos diagnózist tudjon kapni!
Gedves Gazdi! Vigye állatovoshoz, aki a tünetek alapján megfelelő kezelésben részesíti a kutyát! Többféle bőrbetegség is állhat a kopasz folt hátterében (gomba, atka, allergia), és csak vizsgálattal lehet a pontos okot megállapítani.
Kedves Adrienn! A kutyust alaposan ki kellene vizsgálni: bőrkaparék elemzés, bőrkimetszéses szövettani vizsgálat, vérvizsgálat pajzsmirigy működésre stb.). Szerintem vigye el az állatorvosához és ki fog derülni mi a baj és meglesz a megfelelő kezelés is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Tamás! A gyógyszer (főként a Drontal Plus) biztosan hatott, természetesen, ha megfelelő adagban alkalmazta. A gyakorlatban nincs nagy jelentősége, hogy mikor adta be, a lényeg, hogy nem hányta ki... Ha gondolja (nem okoz vele bajt) megismételheti 1 hónap múlva, de egyébként negyedévente javasolt féreghajtani, ha pedig látható a bélsárban parazita, 2 hétre rá meg kell ismételni...
Kedves Gazdi! Ha nincs begyulladva a bűzmirigy, akkor nem lehet oka a vakaródzásnak. Sokkal inkább allergiára kell gondolni, esetleg rühre, amit bőrkaparékból nagyon nehéz kimutatni. Jó lenne egy szakszerű bőrgyógyászati kivizsgálás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc