2886. Vérszékelés a macskáknál, avagy a macskameléna
A melena, vagy gyomorvérzés egy igen súlyos, akár halálos betegség lehet, amelyet nem szabad elhanyagolni.
A melena, vagy gyomorvérzés egy igen súlyos, akár halálos betegség lehet, amelyet nem szabad elhanyagolni.
A kutyánk voníthat, mikor erre legkevésbé számítunk: amikor játszunk egy dallt a zongoránál, amikor egy tűzoltóautó szirénája felcsendül, vagy ha a kutyánkat egyedül hagyjuk egy idegen helyen. A vonyítás a kutya farkas ösztöneire emlékeztet bennünket.
Hogyan tud a természetgyógyászat, macskád egészségére - és a te pénztárcádra is - jótékony hatással lenni? Derítsd ki...
Sokan gondolják, hogy ártanak a macskának, ha nyers húst adnak neki, míg mások szerint akár betegsége megelőző hatása is lehet...
Macskák esetében a dermatophytosis-os megbetegedések 95%-nak hátterében az M Canis gomba áll. Az állatok a gombát leggyakrabban különböző megfertőzött tárgyakról, mint például a nyíróeszközökről, ágyneműből, vagy más állatoktól kaphatják el.
Tisztelt Kérdező! Sajnos az ektoparazita (külső élősködők) ellenes szerek közül a spot-on-rácseppentős készítmények a leghatékonyabbak. Ezek mellett különböző fürösztő oldatok ill. porok is kaphatóak, azonban ezek használata egyrészt körültekintést igényel (szembe, szájnyálkahártyára kerülve irritatatívak lehetnek), másrészt maximum 2-3 hetes védettséget adnak csak. Próbálkozni lehet, de a használati utasításokat feltétlenül be kell tartani.
Kedves Érdeklődő! Az igazság, hogy társas kis lény révén mindenképpen ajánlott több malackát együtt tartani.
Kedves Judit! Ez a történet annyira szövevényes, kérem válasszon egy Önnek megfelelő állatorvost, egy alapos vizsgálat során átbeszélve keressenek megoldást a kutyusra.
Kedves András! Mindenképpen konzultáljon a vakcinákat beadó Kollégával, aki a helyi járványtani helyzetet is figyelembe véve javaslatot fog Önnek tenni. Védőoltásként adható még leukózis, fertőző hashártyagyulladás, bőrgombásodás, és veszettség elleni vakcina is.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel (infúzió) is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!