2891. Vadászgörény: 5 dolog, amit még nem tudtál róla
Ha vadászgörényt szeretnél tartani, érdemes előbb megtudnod néhány dolgot róla. Például előfordul majd, hogy annyira mélyen fog aludni, hogy azt gondolnád, meghalt ...
Ha vadászgörényt szeretnél tartani, érdemes előbb megtudnod néhány dolgot róla. Például előfordul majd, hogy annyira mélyen fog aludni, hogy azt gondolnád, meghalt ...
Évekig, a szakértők azt mondták a macskatulajdonosoknak, hogy a macskák magányos lények, akik nem szeretik más macskák tásaságát. A gazdik, elnézve a fotelben tömegesen együtt alvó macskáikat, azon tűnődnek, hogy vajon a macskák, vagy a szakértők tévednek...
Ahogy öregszik a macskád, egyre könyebben megbetegedhet. A vesebetegség különféle formái a leggyakoribbak a cicák körében. Jó lenne tudni, hogyan segíthetsz rajta?
A legveszélyeztetettebb állatfajok sora egyre inkább növekedik. Egyre több állat felkerül erre a vörös listára, mivel az emberek folytatják kegyetlen hadjáratukat jólétük megteremtése érdekében, nem törődve az állatokkal.
A hiedelem szerint a macskák 40 millió évvel ezelőtt, egy menyétfélékből alakultak ki... Az ókori Egyipromban törvény tiltotta ezeknek az állatoknak a bántalmazását. Később a rómaiak fogadták be a macskákat.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!