2916. A macskák és a paraziták
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A kutyád is szenvedhet szeparációs szorongástól. Szerencsére ezt kinevelheted belőle. Mutatjuk hogyan!
A csivava a legkisebb termetű kutyafajta, bájos, megnyerő, szeretetteljes természetének köszönhetően népszerű társa lehet az embernek.
Ha kutyát tartasz, ajánlott, hogy rendszeresen oltasd be! Nemcsak az állatorvosok ajánlják ezt, de sok esetben a törvény is megköveteli. Például a veszettség egy nagyon veszélyes betegség, melyet a kutyák az embereknek is átadhatnak. Ez lenne az egyik olyan betegség, amely ellen a törvény előírásai szerint is kötelező a védőoltás.
Ha a kutyád vagy a macskád a fülét vakarja, a fejét rázza, és a fülei kellemetlen szagúak, akkor valószínűleg fülatkája. Mutatjuk, mit tehetsz!
Ugyanazt, ugyanúgy, ugyanolyan következetességgel kell csinálniuk mint az Apukája! Nem ok nélkül fogadta el a kutya az ember/kutya közös falka egyik tagját vezérének, a többieket meg alattvalóinak. Nagyon gyökeres tartási körülmény változtatással, utólagos szocializációval, sok-sok tréningggel, közös foglalkozással lehet lassú eredményt elérni. http://bolthely.hu/4tappancs/id/00231_Cesar_Millan__AJANDEK_CSOMAG____
Nem biztos, hogy a hasa fáj, előfordulhat hogy melege van. Akkor keresik a hűvösebb helyeket. Ilyenkor szokták elkaparni maguk alól az almot is. Emiatt az ételfogyasztás is csökkenhet. Ha iszik rendesen és van széklete, ami nem folyós, akkor nincs baj. Ebben a melegben nyugodtan be lehet a füleit és a talpát vizezni, ezzel hűteni tudja magát az állat.:)
Sajnos ez előfordulhat, akár egy betegség miatt is. Sokan mondják, hogy vizesen nem lehet nekik salátát, zöldet adni. Ez azonban csak részben igaz. Ha kicsit nedves a fű, még nem lesz tőle semmi bajuk. Azonban tocsogós, elázott takarmánytól felfújódhatnak. Lehet a széna volt egy kicsit penészes, ez is előfordulhat még gyári csomagolás esetén is sajnos.:( Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert ő tudja megmondani, hogy milyen kezelés kell neki, hisz ő látja az állatot.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján ez valóban allergia, de hogy mi miatt, azt csak részletes allergológiai vizsgálattal lehetne kideríteni. (pl. vérből történő allergia diagnosztika). Mert van megoldás az állapotra, de fontos, hogy mihamarább kapjon megfelelő kezelést. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
nem valószínű, hogy egyéb tünet nélkül ez vmi betegség jele lenne. de amennyiben szeretne az álat egészségéről megbizonyosdni, érdemes meglátogat ni állatorvosát és teljes átvizsgálást kérni(vér pl.) Üdv