2916. A macskák és a paraziták
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A kutyád is szenvedhet szeparációs szorongástól. Szerencsére ezt kinevelheted belőle. Mutatjuk hogyan!
A csivava a legkisebb termetű kutyafajta, bájos, megnyerő, szeretetteljes természetének köszönhetően népszerű társa lehet az embernek.
Ha kutyát tartasz, ajánlott, hogy rendszeresen oltasd be! Nemcsak az állatorvosok ajánlják ezt, de sok esetben a törvény is megköveteli. Például a veszettség egy nagyon veszélyes betegség, melyet a kutyák az embereknek is átadhatnak. Ez lenne az egyik olyan betegség, amely ellen a törvény előírásai szerint is kötelező a védőoltás.
Ha a kutyád vagy a macskád a fülét vakarja, a fejét rázza, és a fülei kellemetlen szagúak, akkor valószínűleg fülatkája. Mutatjuk, mit tehetsz!
Megfelelő vitamin és ásványi anyag ellátás fontos Szelén és kalcium kiegészítés kellene nekik Az anyáknak a vemhesség alatt is megfelelő kiegészítést kell adni
Kedves Viki! Arra nem gondolt, hogy elvigye esetleg állatorvoshoz? Ha az Ön lába eltörik, akkor találgat vagy orvoshoz megy? Arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok üdvözlettel: háziállat.hu
Kedves Nándi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy a leletekkel hozzák Magyarországra bőrgyógyászatban jártas kollegához. Így talán olcsóbb lesz a kezelés. Szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is....
Kedves Ákos! Kellene egy röntgenfelvétel a farok és ágyék-csigolyákról. Abból lehetne diagnózist felállítani. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Egy bőrbiopsziás szövettani vizsgálat kellene a diagnózishoz. Ha ez megvan, akkor lehetne az oki kezelést megtervezni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu