2946. Okos kutyád titkai – felismerés és szellemi kihívások
Ismerd fel, ha a kutyád kiemelkedően okos, és tartsd ébren az elméjét izgalmas feladatokkal. Így boldog és kiegyensúlyozott társ marad.
Ismerd fel, ha a kutyád kiemelkedően okos, és tartsd ébren az elméjét izgalmas feladatokkal. Így boldog és kiegyensúlyozott társ marad.
Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Ha kutyád rendszeresen túlpörög, ugrál és harapdál, cikkünkben praktikus tippeket adunk energialevezetésre, a „Freeze!”-játékra, nyugtató simogatásra és megfelelő mozgásra, otthon és szabadban egyaránt.
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
Ha borsónyi fogacskák harapdálnak, a játék élvezete hamar fájdalmassá válhat. Ezekkel a szakértői tippekkel könnyedén taníthatod meg kölyökkutyádat a harapás szabályozására.
Jól tudja, mi a jelölgetés oka. :) Az ivartalanítás tényleg segíthet, de sajnos nincsen rá garancia. Általában megoldja ezt a problémát...
Kedves Krisztina! Feltehetőleg kezdődő reumatikus panaszokról lehet szó. Egy Rtg-vizsgálatot érdemes lenne azért kérni. Kérdésére válaszolva addig is a következő teljesen természetes összetevőkből álló táplálékkiegészítőt tudom javasolni: Canis Plus Ízületvital. Az alábbi linken megtalálja a pontos összetételt, az adagolási útmutatót, és itt meg is rendelheti: https://www.naturavetal.hu/shop/hu/canis-plus-termkek-kutyak-szamara/taplalkkiegszitk/canis-plus-izueletvital-250g Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Újra megműteteni. (Mástól nem fog meggyógyulni.)
Amit leírt, annak lehet, hogy semmi köze nincs a megállapított szívbetegségéhez. A kutyák gyakran csinálnak olyasmit, ami hasonló ahhoz amit leírt. Ez egy rohamszerűen jövő légzőgörcs, ami a csukláshoz hasonlítható leginkább. Ha ilyenkor pár másodpercre tenyérrel befogja az orrnyílásokat és a száját (hogy ne kapjon levegőt pár másodpercig), és erre ez szépen megszűnik, akkor erről lehet szó. Ha ez nem használ, akkor sajnos nincs ötletem, alkalmasint tovább kell vizsgáltatni.
Kedves Andrea! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez azonban igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el! Minden további kérdésére (a terápia eredményességét, a kezelés időtartamát is beleértve) a válaszok is attól függnek, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják a kutyus tüneteit. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu