2961. Tervezz kutyaruhát!
Ma már nem csak aranyos, ha egy kutya ruhát visel. A megfelelő öltözet a házikedvenc kényelmét és egészségét is szolgálja - hangsúlyozza Szentirmai Márta Szilvia, a Brizlo márka tervezője.
Ma már nem csak aranyos, ha egy kutya ruhát visel. A megfelelő öltözet a házikedvenc kényelmét és egészségét is szolgálja - hangsúlyozza Szentirmai Márta Szilvia, a Brizlo márka tervezője.
A kutyád nem csupán házikedvenc, hanem társ, családtag és hűséges barát is. Éppen ezért teljesen természetes, hogy a legjobbat szeretnéd neki, különösen az egészségét illetően. A kiegyensúlyozott, minőségi táplálkozás kulcsszerepet játszik abban, hogy hosszú és boldog életet élhessen.
A viták az illegális regisztrációktól az utazási és közterületi visszaélésekig terjednek. Ez a valódi rászorulókat is veszélyezteti.
Egy svéd ásatáson 8400 éves kutyacsontokat fedeztek fel egy emberi sír mellett, ami a kőkori vadászok és kedvencük közti érzelmi kötelék mélységét mutatja.
Egy új tanulmány belsőfül-vizsgálatokkal igazolja, hogy az Epicyon haydeni akkora volt, mint egy grizzly, és rókaszerű vadászmódszerrel élt elődeink között mintegy 16 millió évvel ezelőtt.
A válasz egyszerű és rövid: Nem !
A bolháktól sajnos nem egyszerű megszabadulni. Türelmes és következetes védekezésre van szükség. Azoknál az állatoknál, melyek érzékenyek a bolhanyakörvre, "spot on" cseppek alkalmazását javaslom. Ezek általában 1 hónapos védettséget adnak. A környezet fertőtlenítésére (bolhátlanítására) a mosható anyagok, eszközök 90 °C-on való mosását, a nem mosható anyagok "Insecticide 2000" oldattal való kezelését (permetezését) javaslom. Utóbbi szer melegvérű állatokra nézve ártalmatlan, és alkalmazását követően "várakozási ideje" sincs. Ezért bárhol (lakásban is) alkalmazható. A többféle védekezési módot kombinálni lehet. Ha felkeresi állatorvosát, bizonyára további tanácsokkal, segítséggel tud szolgálni.
Pl. az anyjuknak bolhairtó cseppek (spot on) melyek min 2 hónapig hatnak. Üdv
Kedves Gazdi! Ez így nem igazán fog működni. A homeopátiás szerek bevételének általános módja, hogy el kell szopogatni a golyócskákat, méghozzá úgy, hogy a bevétel előtt és után kb. 20-20 percig nem szabad sem enni, sem inni. DE: mivel egy kutya nem tudja elszopogatni, ezért egy kis mennyiségű (kb. 2-5ml) tiszta vízben (!) fel kell oldani a golyócskákat, és ezt az oldatot kell bejuttatni a szájába. Ügyelni kell még arra is, hogy sem az oldás, sem a beadás során ne használjunk fém eszközöket! A Mercurius solubilis akkor jó, ha ténylegesen olyan tünetei vannak a kutyusnak, amiket ez a szer "lefed". Influenzánál még nagyon jó lehet az Oscillococcinum is. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Bár az ilyesmit látatlanban nehéz megítélni, és igazából akkor lehetne véleményt mondani, ha ott állnék a kutya mellett, de azért sejtem miről lehet szó. (Az én kutyám is csinálja néha.) Ez a légzési görcs olyasmi, mint a csuklás. Kiugrik a légzés a ritmusából. Pár másodpercre (4-5 mp) be kell fogni mindkét orrlyukát és a száját is, hogy egyáltalán ne tudjon levegőt venni! Erre elmúlik. Jelentősége nincs, ill. legfeljebb annyi, mint a csuklásnak.