2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Kedves Gazdi! A konzerv jó választás. Lehetőség szerint minőségi, idős kutyának való eledelt válasszon. A tojás sárgáját főzve adja, mivel nyersen megköti a B-vitamint. Ne hagja, hogy kutyája elhízzon. Időnként keresse fel állatorvosát egy egészségügyi vizsgálat céljából (melyet a vakcinázásnál amúgy is meg kell ejteni, hiszen csak egészséges állat vakcinázható). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A könnyelvezetés hiányából sok probléma adódhat, akár a szeme is "rámehet". Az esetet bízza szemész-specialistára!
Azért akar kiugrani az öléből, mert az ölében van. (Nincs lába a kutyának ? :) ) Minden kutyának szüksége és igénye van a fajtársakkal való kapcsolatfölvételre. Azt, hogy ezek a kontaktusfelvételek problémamentesen történjenek, a fajtársakhoz történő szocializációval lehet elérni (a leghatékonyabban a 8 - 16 hetes kor között kivitelezhető!) amelynek esetleges elmaradása később is, megfelelő szakértelemmel pótolható.
Kedves Gazdi! Igen, előfordulhat, hogy epilepsziáról van szó. A pontos diagnózis felállításához, valamint a gyógyszeres kezelés beállítása előtt szükség lenne egy részletes belgyógyászati, neurológiai kivizsgálásra valamint egy részletes kórelőzményfelvételre is. Azt tanácsolom Önnek, hogy keresse fel a www.kutyaepilepszia.hu oldalon az Önhöz legközelebb eső Epilepszia Centrumhálózathoz tartozó állatorvost, aki a továbbiakban a segítségére lesz. Amennyiben hozzánk fordulna a továbbiakban, akkor kérném előzetesen szíveskedjen időpontot kérni a vizsgálathoz. Tisztelettel: dr Molnár Eszter
A tünet fájdalmasságra utal. Lehet akár gerinc betegség. Javaslom, vigye kutyusát állatorvoshoz.