2976. A francia bulldog története
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
Több, mint valószínű, hogy egyik őse, egyáltalán nem meglepő módon, az angol bulldog. Két sajátossága a denevér fülei és a félig lapos, félig domború feje.
Hivatalosan 1900-ban ismerték el fajtaként, és az apoldai Louis Dobermannról kapta nevét.
Az egyik legrégebbi kutyafajta, K. e. 400-ban már tenyésztették. A hatóságok megegyeztek abban, hogy kínai eredetű, felismerve néhány alapvető hasonlóságot a pekingi palotakutyával.
Különleges tulajdonsága a hűség, bátorság, különböző speciális képességek elsajátításának a képessége. A németjuhász, hírneve ellenére nem harcias, de merész harcos válhat belőle, ha szükséges.
Kedves Ági! Sajnos a kutyus már (tünetmentesen) fertőzött lehetett, amikor hazavitték. Ahogy a levelében olvasom, valóban sok mindent megtettek érte. Azt írja, hogy egy életre elment a kedve a kutyáktól. Őszintén remélem, hogy azóta már megváltozott ez a véleménye. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Elképzelhető, hogy az ivarérettség váltja ki az állatból az éjszakai nyugtalanságot (életritmus változás!) Lehet, hogy valamilyen külső ingertől fölébred és "vadászni, portyázni" indul. Valamilyen módon meg kell ilyeszteni a kaparás megkezdésének pillanatában. Igen, a következetlen nevelés "bejöhetsz - nem jöhetsz be" nem érthető az állatoknak. Talán a legegyszerűbb lenne: beengedni éjszakára a hálószobába.
A kölyköket fokozatosan kell szoktatni a kinti hőmérséklethez, kint alvás még ne legyen! Ha nem szűnik a vérzés, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
A fióka lábainak szétcsúszását okzhatta, hogy az odúban volt kevés a fészekanyag, esetleg kalciumhiányos, illetve ezzel öszefüggésben az ún. angolkór tüneteit produkálja. Meg lehet próbálni a lábak tartós egymáshoz közelítését például gumiszalag segítségével, a szülőknek lehet kalciumkiegészítést biztosítani, de ritka a tökéletes eredményhez vezető gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Valóban lehet öregség jele a megváltozott viselkedést, de a fertőző okokat sem lehet így kizárni. Mindenképp javaslom, konzultáljon állatorvosával. Agyi keringést javító gyógyszer természetesen létezik állatoknál is, de a kezelést meg kell előznie egy alapos állatorvosi vizsgálatnak.