2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
A baj oka nagyon egyszerű: az akvárium vize túlságosan meleg, tehát a hőfokot csökkenteni kell legalább 24°C-ra! Az aranyhalak hidevízű fajok, nem bírják tartós ideig a meleg vizet! A neonhalakkal ugyanez a helyzet, nincsenek hozzászokva ehhez a nagyon meleg vízhez, tehát a hőmérsékletet csökkenteni kell és porlasztani kell az akvárium vizét (levegőztető)!
Az a véleményem, hogy a kicsi félelmében és magányában csipog folyamatosan. Szerintem egy ideig egymás mellett lévő külön ketrecbe kellene őket rakni, hogy lássák, hallják egymást és így megszokják egymás jelenlétét. Egy idő után rövidebb (majd egyre hosszabb) időre össze is lehetne engedni őket.
A betegség hátterében hólyaggyulladás, húgykövesség vagy prosztatagyulladás állhat. Sürgősen forduljon orvoshoz!
A sziámi harcoshalat átmenetileg (max. 4-5 hónapon keresztül) lehet tartani kisebb, akár 1 dl-es pohárban, ugyanis labirintkopoltyús hal! A gömbakvárium nagyobb kínzás egy halnak, ugyanis a torzítása miatt előfordulhat, hogy a halak megbolondulnak, nem esznek, és ez a pusztulásukhoz vezethet! Nálam sem ettek gömbakváriumban a harcoshalak, főleg nem lemezes táplálékot, tablettákat. Ajánlom az állatka minél előbbi áthelyezését egy "normális", szögletes alakú akváriumba (minimum 10 literes), amiben szűrő és fűtőszál is legyen!
A tünetekből arra lehet következtetni, hogy a kutya prosztatabetegségben szenved. A nehezített légzés lehet egy ettől független szívelégtelenség megjelenése. A 40 kg nem számít túlsúlyos állapotnak. Mihamarabb vigye állatorvoshoz!