2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Kedves Gazdi! Sajnos a levele alapján nem tudtam kideríteni, hogy milyen típusú rohamai vannak a kutyusának. Több százféle rohamtípus létezik, és mindig a roham típusának megfelelő antiepileptikumot szoktuk előírni. Az epilepsziát az agy idült betegsége okozza, és nem a beteg étrendje. Az Önök esetében a rohamzajlás kronológiai sorrendjéhez tartozik a roham végén történő bélsár ürítés. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen tud elérni. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Nem teszi tönkre az állatot az ivartalanítás. Minimális kockázata van bármilyen altatásban történő beavatkozásnak, de az ivartalanításnak számtalan az előnye: Az ivari hormonok által előidézett betegségek kiküszöbölhetőek: pl. az emlő, méh, petefészek, here, prosztata daganatai, álvemhesség, gennyes méhgyulladás. Ezek a nem ivartalanított állatokban elég gyakran előforduló betegségek. Az ivartalanított állat (és gazdája is) stresszmentesebb életet élhet, mely az élettartamot is meghosszabbíthatja.
Legjobb lenne találni egy szoptató szukát, aki befogadná. Ha nem sikerül, akkor kutyának való tejpótló készítményt kéne vásároljon állatpatikában, és a használati utasításban szereplőeknek megfelelően eljárni.
Kedves Szabina! Bármennyi idős egy kutyus, és átmeneti egyensúlyvesztés tüneteit mutatja, az ideggyógyászati vagy belgyógyászati eredetű. Vitaminokat természetesen kaphat, de ettől feltehetően nem fog meggyógyulni. Az átmeneti egyensúlyvesztések okát, valamint a tüneteit is szoktuk kezelni, és ehhez mindig a megfelelő kivizsgálás sorozatot írom elő. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.