2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Amennyiben nem tudják megoldani, hogy a tyúkok biztonságosan, a kutya számára nem láthatóan el legyenek választva, … az esélyük szinte nulla. Két különböző állatfaj (az egyik egy növényevő/ a másik egy ragadozó húsevő) összeszoktatása csak akkor igazán eredményes ha mind a két állat kölyök korától szakszerűen irányítva tanulja a közös élettérben való életet.
Valószínű, hogy a vízminőségből/elégtelen szűrésből fakadnak a problémák.
A sárgás orrfolyást valószínűleg valamilyen baktériumos fertőzés okozza. Vigye el állatorvosához, és kérjen mikrobiológiai vizsgálatot. Mintát vesznek az orr váladékból és laboratóriumban kitenyésztik a kórokozót, megnézik melyik antibiotikummal kezelendő.
Kedves Mónika! A krónikus betegségek kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen például a homeopátia, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést ígényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek: a betegség előzményei, lehetséges kiváltó okok, jelenlegi ill. korábbi tünetei, mi javít, mi ront a kutyus állapotán, lelki-pszichés tünetek, sajátosságok, és így tovább. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség az állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Brulu, Az axolotl előbb utóbb meg fogja próbálni megenni a gőtét.. vagy annak végtagjait, abban nem vagyok biztos, h ha ez sikerül neki, mennyire éli túl az axolotl a gőte toxinjait... így én nem erőltetném a dolgot... Üdv-Éva